Aktualności Aktualności RSS

Nocleg w okolicach Zakopanego

O ile w sezonie letnim o nocleg w Zakopanem łatwo, o tyle zimą trzeba liczyć na łut szczęścia. W innym wypadku wiąże się to z naprawdę poważnym wydatkiem, a i to nie jest żadną gwarancją znalezienia optymalnego miejsca noclegowego. Być może warto poszukać sobie kwatery w okolicach stolicy polskich Tatr.

Białka Tatrzańska

Dobrym wyborem, zwłaszcza dla miłośników zimowego szaleństwa, będzie Białka Tatrzańska. Nie bez powodu Kotelnica Białczańska uchodzi za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. To nie koniec zalet lokalizacji tej miejscowości. Leży ona bowiem w odległości ok. 20 kilometrów nie tylko od Zakopanego, ale również i Pienin, co pozwala na odwiedzenie dwóch pasm górskich. Nie można też zapomnieć o nowoczesnych basenach termalnych Terma Bania.

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to kolejna miejscowość, która oferuje bardzo różne i komfortowe noclegi. Zakopane położone jest jedynie ok. 15 kilometrów od Bukowiny, a więc z dotarciem do stolicy Tatr większego problemu nie ma. Jednocześnie Bukownica położona jest kilka kilometrów od granicy ze Słowacją w Łysej Polanie. Skoro tak, warto wybrać się do schroniska na Polanie Głodówka ze świetnym widokiem na Tatry Wysokie, Morskie Oko i Czarny Staw. Również i w tym miejscu turyści mogą liczyć na baseny termalne - Termy Bukovina.

Chochołów

Baseny termalne mieszkańcom i odwiedzającym to miasto turystom oferuje również Chochołów. Co więcej, Chochołowskie Termy to obecnie największe termy na całym Podhalu. Zresztą dla wszystkich tych, którym będzie zbyt tłoczno, wiele takich basenów oferuje położona tuż obok Słowacja, np. termy Meander w Orawicach. Chochołów to jednak nie tylko termy, ale również piękna i stara architektury z drewna. Wiosną przepiękna jest tu Dolina Chochołowska, która cała obrasta porastającymi ją krokusami. Zimą z kolei miłośnicy narciarstwa, którzy nie chcą jechać do Zakopanego, skorzystają z niewielkiej stacji narciarskiej Witów-Ski.

Kościelisko

Wieś Kościelisko leży w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopanego, przylegając do Tatrzańskiego parku Narodowego. Właśnie z tego miejsca najlepiej wyruszyć w głąb Doliny Kościeliskiej, zwiedzając znajdujące się tu jaskinie. Nieopodal znajduje się też najdłuższa dolina Tatr - Dolina Chochołowska. Z Kościeliska można też zaatakować Gubałówkę. Co ważniejsze, szlak na szczyt jest tu znacznie łagodniejszy niż z Zakopanego. Zimą nie brakuje atrakcji dla miłośników narciarstwa. Poza licznymi trasami biegowymi wiele dobrego na tej płaszczyźnie zapewnia stacja narciarska Biały Potok.

Małe Ciche

Małe Ciche to tatrzańska enklawa spokoju, której daleko do hałasu i harmidru, jaki panuje na Krupówkach. Wieś położona jest jednak tylko 10 kilometrów od Zakopanego, a więc dotarcie do stolicy Tatr nie jest tu problemem. Zresztą to właśnie tutaj swój początek ma niebieski szlak, prowadzący na Polanę Rusinową i Gesią Szyję, z którego wiele dobrego wyniosą zwłaszcza początkujący turyści atakujący szlaki górskie. Mniej odważni będą usatysfakcjonowani spacerami przez tereny porośnięte lasami świerkowymi i poprzecinane strumykami. Zimą działa tu stacja narciarska.

Murzasichle

Oazą spokoju jest też wieś Murzasichle. To dobry wybór dla tych, którzy wybierają się w Tatry Wysokie. Z tej wsi najłatwiej dotrzeć na Halę Gąsienicową i do schroniska w Murowańcu, a dalej nad Czarny Staw Gąsienicowy i na Orlą Perć.

Widać więc wyraźnie, że ci, którzy nie chcą nocować w Zakopanem lub zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na wypoczynek w stolicy Tatr ze względu na wyższe ceny bądź brak miejsc, mają inne możliwości. Mogą postawić na nocleg w okolicznych wsiach i miasteczkach, skąd do Zakopanego naprawdę niedaleko.

« Wycieczka do Splitu - co warto zobaczyć? Nocleg w Krakowie - jak znaleźć, żeby nie zwariować? »


Polecane