Aktualności Aktualności RSS

Nocleg w Krakowie - jak znaleźć, żeby nie zwariować?

Nocleg Kraków - apartament, hotel, hostel, motel, czy może jeszcze inne rozwiązanie? Ilości miejsc noclegowych, systemów rezerwacyjnych i pakietów przyprawia o ból głowy? Kliknij i przeczytaj, na co się zdecydować - w prostych słowach.

Nocleg w Krakowie powinien być oryginalny, tani, szykowny, dobrze zlokalizowany, obok Wisły, na Kazimierzu, butikowy, luksusowy i ze świetną obsługą - pewnie masz już na myśli jedno z tych słów, lub wszystkie. Na Twoje szczęście Kraków obfituje w warte uwagi miejsca noclegowe - jedyne wyzwanie tkwi w wyborze tego najlepiej odpowiadającego Twoim potrzebom oraz samym zakupie.

Nawet po wyborze hotelu trzeba jeszcze zdecydować się na kanał rezerwacyjny i odpowiedni pakiet - a to wszystko potrafi już być znaczącym wysiłkiem. Opcje dwoją się i troją, więc na co w końcu się zdecydować?

Rezerwuj nocleg na stronie hotelu

Choć nie jest to wcale oczywiste, warto zarezerwować swój pobyt po prostu na stronie internetowej hotelu, a nie w rozmaitych kanałach. Powodem jest fakt, że portale rezerwacyjne pobierają znaczącą prowizję od wartości rezerwacji. Oznacza to, że hotelowi po prostu opłaca się sprzedawać noclegi bezpośrednio - niezależnie od segmentu, w którym działa dane miejsce. 

Prowizje różnią się w zależności od miasta - w Krakowie jest jedna z wyższych w Polsce.

Tradycyjnie i niezależnie od kanału rezerwacji warto rezerwować swój pobyt wcześniej lub last minute - praktycznie zawsze oznacza to niższe ceny. 

Butikowy hotel, "sieciówka" czy apartamenty?

Jesteśmy zdania, że najlepiej sprawdzają się apartamenty oraz niewielkie, butikowe hotele. W sieciowych hotelach często płaci się po prostu za markę. Argument, że jest to bezpieczniejsze łatwo obalimy czytając opinie w niezależnym źródle jak TripAdvisor (odradzamy korzystanie z opinii na stronie hotelu!), a dostaniemy więcej za mniejsze pieniądze. 

Stylowy, butikowy hotel w Krakowie to nasz typ na najlepszy wybór, w remisie z apartamentami. Butikowe hotele posiadają zaletę posiadania klasycznej, hotelowej recepcji, room service oraz w większości przypadków śniadań. Za cenę lepszą, niż w sieciowych hotelach, dostaniemy stylowy pokój z dobrym i często nowym wyposażeniem, ponieważ wiele z tych hoteli otworzyło się w ciągu ostatnich kilku lat. Część sprawdzi się także jako business hotel z salą konferencyjną, jednak to należy zawsze weryfikować! Zainteresowani? Sprawdźcie na przykład Plaza Hotel Kraków

Apartamenty to także doskonała opcja - należy liczyć się z tym, że będą miały bardziej ograniczoną recepcję, często także nie zaproponują śniadań, ale w zamian otrzymujemy w pełni wyposażoną kuchnię i często jeszcze lepszą cenę. Tanie apartamenty to często najtańsza oprócz hostelu metoda na nocowanie w obcym mieście - jeżeli chcesz wydać mało na nocleg, to prawdopodobnie najlepsza opcja dla Ciebie!

Oferty, oferty

Rozwiązania z tego akapitu są naprawdę proste - a takie wszyscy lubimy najbardziej. Wybór oferty na Twój nocleg zazwyczaj będzie podzielony na dwie kategorie - ofertę zwrotną oraz bezzwrotną. Oczywiście wybór trzeba uzależnić od Twoich potrzeb i szans, że zrezygnujesz z wyjazdu. Czasami zdarzają się także różne oferty i promocje - jeżeli się zapłacisz w taki sposób mniej za nocleg w Krakowie, należy z nich skorzystać!

Na co czekasz? Jedź do Krakowa!

Wiesz już, jak wybrać i zarezerwować swoje domowe apartamenty albo butikowy, stylowy hotel - na co więc czekasz? Chyba jedynie na wybór dogodnego terminu! Poszukaj więc idealnego miejsca dla siebie, zwolnij trochę czasu blisko weekendu i zwiedzaj, jedz i pij!

« Nocleg w okolicach Zakopanego Noclegi w górach - 6 ważnych aspektów »