Aktualności Aktualności RSS

Hotel przyjazny dla dziecka

Rodzinne wakacje stawiają przed rodzicami niezwykle ważne zadanie. Nie możemy zaplanować swojego pobytu, nie biorąc pod uwagę dobra naszych dzieci.

W ostatnich latach hotele zaczynają prześcigać się w ofercie dla rodzin z dziećmi ,starając się zapewnić maksymalnie dużo rozrywek dzieciom. To normalne, bo tam gdzie dzieci dobrze się czują, rodzice pojadą z pewnością. Standardem stały się oferty dla rodzin, bezpłatne pobyty dla dzieci do 3 roku życia. Aby jednak nie było rozczarowań, trzeba sprawdzić samodzielnie kilka rzeczy, dopytać o szczegóły, które mogą być istotne z punktu widzenia rodzica i dziecka.  

Hotel, który będzie dla dzieci idealny, to taki, który będzie położony z daleka od ruchliwych ulic. Nasze pociechy to często bardzo ruchliwe i wszędobylskie maluchy. Lubią zatracić się w zabawie, zajrzeć w każdy kąt i wyśledzić każdą tajemnicę. Niewątpliwym plusem hotelu będzie położenie,  umożliwiające spacery, zwłaszcza nad morzem, gdy maluchy będą mogły cieszyć się z ogromnej piaskownicy, jaką jest piaszczysta plaża. Sprawdź, czy w hotelu recepcja jest czynna całą dobę i czy posiada listę telefonów alarmowych. Sprawdź, czy w hotelu znajduje się winda, gdzie jest parking, czy wyjścia z hotelu prowadzą prosto na ulicę. W pokoju rodziców z dzieckiem powinna znajdować się lodówka, czajnik bezprzewodowy. Hotele często wypożyczają rodzicom niemowląt dodatkowy sprzęt: wanienki, łóżeczka niemowlęce, nocniki, foteliki do karmienia, podgrzewacze do butelek czy przewijaki. 

Kiedy dziecko nie będzie się nudzić w hotelu:

  • Basen - nie ma dziecka, które nie lubi kąpieli i zabawy w basenie. Wybierając hotel z basenem, zadbaj, by hotel posiadał brodzik dla maluchów oraz zjeżdżalnie dla starszych dzieci.
  • Plac zabaw na zewnątrz oraz sala zabaw wewnątrz obiektu, pozwalająca na zabawę również w czasie niepogody. Nawet, gdy pada deszcz, nasze dzieci się nie nudzą
  • Klubik malucha – bardzo ceniony przez rodziców, którzy mogą na kilka godzin zostawić swoje maluchy pod okiem kadry animatorów zatrudnionych przez hotel. Dla rodziców to okazja by trochę odpocząć, poleżeć na leżaku, popływać czy poczytać.

Dla maluchów, które dopiero zaczynają swoje przygody na dwóch nogach i niejaką trudność sprawia im chodzenie po schodach warto poszukać hotelu, w którym schodów nie ma za dużo. Dzięki temu unikniemy całodziennego asekurowania malucha ćwiczącego nowo nabytą umiejętność.  

Menu dla dzieci – ważna rzecz

Wybierając hotel sprawdź, czy w restauracji jest menu dla dzieci. Jeśli twoje dziecko ma specjalne potrzeby żywieniowe, sprawdź, czy hotel jest w stanie przygotować specjalne posiłki, np. bezglutenowe, dietetyczne, itp. Ważne, aby takie potrzeby zgłaszać przed przyjazdem, umożliwiając hotelowej kuchni  dostosowanie się.

Dziecko śpi, a my?

Bardzo ważna na wakacjach jest sypialnia dla dzieci, Wiadomo, dostawka jest tańsza, ale rodzice również chcą wypocząć, obejrzeć telewizję. Jadąc z dziećmi na urlop warto zastanowić się nad wyborem pokoju typu studio z oddzielnymi sypialniami dla dzieci i dorosłych. Nie będziemy zmuszeni siedzieć cichutko obok śpiących dzieci.

Co sprawdzać, aby wybierając hotel dla rodziny?

Oferta hotelu wiele powie Ci o prorodzinnym nastawieniu hotelu. Oferty skierowane do rodzin z dziećmi promowane w czasie Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, to z reguły oferty hoteli nastawionych na klienta biznesowego i klienta wypoczywającego w SPA, który niechętnie patrzy na hałasujące dzieci. W hotelach, nastawionych przez na rodziny przez cały rok, pakiety rodzinne są promowane i widoczne cały czas. Dla potencjalnego klienta są oznaką tego, że hotel rzeczywiście nastawia się na pobyt rodzin z dziećmi. Kolejną rzeczą, której warto się przyjrzeć, są zniżki na pobyty z dziećmi, którym trzeba się dokładnie przyjrzeć, bo chociaż pięknie wyglądają, to często są obwarowane dodatkowymi wymaganiami, na przykład, zwolnienie dziecka z opłat za pobyt, pod warunkiem, że śpi w jednym łóżku z rodzicami. 

 

Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca min. place zabaw dla dzieci: http://ogrodolandia.pl/place-zabaw

« Gdzie nad morze? Architektura Płocka – co warto zobaczyć? »


Polecane