Aktualności Aktualności RSS

Gdzie nad morze?

Co roku zastanawiamy się, jaką tym razem wybrać miejscowość nad morzem? Najpopularniejsze kierunki to z pewnością Sopot, Gdynia, czy Gdańsk. A może tym razem odwiedzić Świnoujście?

Co odwiedzić i zobaczyć?

Świnoujście to miasto oferujące liczne atrakcje turystyczne. Z pewnością godny zobaczenia jest dawny ratusz, który obecnie jest siedzibą Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Znajdują się tak zbiory dotyczące historii miasta oraz ciekawe okazy fauny morskiej. Nie można pominąć także latarni morskiej, czy Podziemnego Miasta, które jest kompleksem położonym między stacją kolejową "Świnoujście-Przytór” a plażą.

Godne zwiedzenia są także dwa forty: fort Anioła oraz fort Zachodni. Dla wielbicieli zabytkowych kościołów też się coś znajdzie. Kościół Chrystusa Króla powstał w XVIII wieku, wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni, a kościół Gwiazdy Morza to piękna neogotycka świątynia z końca XIX stulecia. Choć byłego kościoła protestanckiego Marcina Lutra, już nie zobaczymy, to możemy, choć zerknąć na wieżę widokową tego przybytku. Wisienką na torcie jest gotycki kościół z XV wieku znajdujący się na wyspie Karsibór.

Aktywne wakacje

Świnoujście to miasto, które zapewnia swoim mieszkańcom i turystom dużą porcję atrakcji. Jeśli wakacje spędzone na wielogodzinnym opalaniu was nudzą, to tutaj z pewnością znajdziecie inne rozrywki. Świnoujście ma dobrze rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych oraz liczne tereny do joggingu. Jeśli jesteście wielbicielami relaksujących spacerów, to lepiej trafić nie mogliście. Zawsze możecie wybrać się na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego bądź bliżej do… Parku Zdrojowego, w którym wiek roślinności sięga 150 lat!

Dla zdrowia i urody

To walory naturalne zdecydowały o popularności Świnoujścia jako najpopularniejszego kurortu tej części Europy. Złoża borowin i solanek oraz nowoczesna baza zabiegowa, wraz z wykwalifikowaną kadrą, to ogromne zalety Świnoujścia, jako miejsca, w którym nie tylko można prawdziwie wypocząć, czy to aktywnie, czy leniwie, ale także zadbać o swoją urodę. Dobrym pomysłem będzie wybranie kwatery, która oferują hotele spa, prócz relaksu zyskamy także piękny wygląd.

Obcowanie z naturą

Nie dla każdego zdobycze techniki, czy cuda architektury, są najważniejsze podczas zwiedzania nowego miejsca. Dla niektórych prawdziwy wypoczynek równa się z przebywaniem na świeżym powietrzu i obcowaniem z naturą. W końcu cały rok zamknięci jesteśmy w swoich ciasnych domach, więc warto wziąć porządny haust powietrza w płuca.

W Świnoujściu mamy wiele możliwości na przyrodniczą edukację oraz ciekawe spacery. Wielbiciele ptaków koniecznie muszą się wybrać do ptasiego rezerwatu w Karsiborskiej Kępie. Warto zabrać ze sobą dobrą lornetkę! Dla turystów dostępny jest także plac edukacji przyrodniczej. Na dłuższe spacery zapakujmy prowiant i wybierzmy się do wstecznej delty Świny, rezerwatu Karsiborskie Paprocie, na Zieloną Wyspę, czy na odkrywanie pomników przyrody.

Noclegi

Do wyboru mamy wiele kwater, zarówno te agroturystyczne, jak i ekskluzywne apartamenty. Jeśli interesują nas kwatery o jak najwyższym standardzie warto zainteresować się apartamentami i pensjonatami. Gdy marzy nam się wypoczynek jak najbliższy naturze, to gospodarstwa agroturystyczne, oraz campingi, będą dla nas idealne. Pozostają nam jeszcze: schroniska, domy wycieczkowe, pokoje gościnne oraz sanatoria.

Jeśli nigdy do tej pory nie byliście w Świnoujściu to najwyższy czas to zmienić. Miejsce to sprzyja wakacjom zarówno leniwym, jak i bardzo aktywnym. Wielbiciele zabytków znajdą wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, tak samo, jak miłośnicy natury. Do tego można zadbać o nasz wygląd, w wielu sanatoriach i gabinetach. Z pewnością warto!

Materiał przygotowany dzięki firmie NaWyspie wynajmującej kwatery w Świnoujściu. Dodatkowo dostępne są również noclegi w apartamentach.

« Lot balonem – wszystko co powinno się wiedzieć? Hotel przyjazny dla dziecka »