Aktualności Aktualności RSS

Dlaczego warto jechać do sanatorium w mniej turystycznej lokalizacji?

Rześkie górskie powietrze, pnące się stromo szlaki, piękna sceneria i uzdrawiające wody termalne przyciągają kuracjuszy do górskich uzdrowisk. Panujący w nich klimat sprzyja podreperowaniu zdrowia i poprawie kondycji fizycznej. Do której miejscowości sanatoryjnej najlepiej się udać?

Najbardziej znane sanatoria na południu kraju, takie jak Polanica-Zdrój, Krynica-Zdrój czy Rabka-Zdrój cieszą się dużą renomą, co sprawia, że są oblegane przez kuracjuszy. Inaczej jest w mniej popularnych uzdrowiskach. Warto zwrócić uwagę na ich ofertę, ponieważ pobyt w tych miejscach może przynieść znacznie więcej korzyści niż w znanych ośrodkach. Oto niektóre z nich.

Spokojna atmosfera

Mniej popularne uzdrowiska rzadko bywają przepełnione, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu łatwiej tam znaleźć wolne miejsca. Nie trzeba się obawiać długich kolejek do zabiegów rehabilitacyjnych i zbyt dużej liczby osób na basenie czy w centrum odnowy biologicznej. Poza tym panują w nich bardziej kameralna atmosfera i większy spokój. Takie warunki sprzyjają odprężeniu, które znacząco wspomaga proces leczenia.

Odkrywanie nowych terenów

Pobyt w uzdrowisku nie ogranicza się wyłącznie do zabiegów. Nie przyniosłyby one bowiem oczekiwanych skutków zdrowotnych, gdyby nie wspierało ich lecznicze oddziaływanie wyjątkowego klimat górskiego. Nieodłącznym elementem turnusu powinny być zatem spacery po górskich szlakach. Któż zresztą zdołałby się oprzeć malowniczej scenerii Tatr, Beskidów czy Sudetów? Rzadziej odwiedzanym, choć nie mniej urokliwym rejonem są także Pieniny i Beskidy. Pobyt w pienińskim lub beskidzkim uzdrowisku może być świetną okazją do odkrycia przyrodniczych perełek tych mało popularnych pasm górskich. Spływ Dunajcem, wjazd na Palenicę czy wejście na mniej wymagającą Bryjarkę otwierają listę niesamowitych atrakcji w regionie. Łatwy i wygodny dostęp do tych miejsc oferuje Szczawnica, miejscowość uzdrowiskowa, położona granicy Beskidów Zachodnich i Pienin. Warto zwrócić na nią uwagę, szukając hotelu w Pieninach.

Korzyści z turnusu w Szczawnicy

Miasto słynie bowiem z malowniczego otoczenia, które wciąż domaga się odkrycia. Jego walorem jest także specyficzny klimat, wykazujący leczniczy wpływ na organizm. Chcąc w pełni korzystać z tego, co mają do zaoferowania uzdrowisko i jego okolice, można skorzystać z noclegów w Szczawnicy oferowanych przez Sanatorium i Hotel Spa Budowlani. Ośrodek znajduje się uzdrowiskowej części miasta, w atrakcyjnym punkcie na zboczu góry Bryjarka. Niedaleko stamtąd m.in. do wyciągu krzesełkowego na Palenicę, szlaku na Bryjarkę, do schroniska Bereśnik i wąwozu Homole. W takiej scenerii Pienin klimatoterapia jest czystą przyjemnością. Trudno wyobrazić sobie lepsze uzupełnienie zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, którym mogą się poddać kuracjusze w uzdrowisku. Poza gimnastyką i zabiegami rehabilitacyjnymi do dyspozycji wszystkich gości jest nowoczesne spa w Pieninach z basenem, saunami i jacuzzi oraz gabinetami do przeprowadzania zabiegów relaksacyjnych i kosmetycznych. Po intensywnym dniu błogi wypoczynek gwarantują komfortowe, stylowo urządzone pokoje z pięknym widokiem na góry i miasto. Sanatorium i Hotel Spa Budowlani dzięki swojej bogatej ofercie i pięknemu położeniu jest doskonałym miejscem na połączenie wypoczynku z podreperowaniem kondycji fizycznej. Sprawdzi się nie tylko jako cel leczniczego czy profilaktycznego wyjazdu, ale też kierunek wakacyjnej podróży.

« Urlop w górach – gdzie warto wybrać się na krótkie wakacje w 2019 roku? Dlaczego tak ważny jest dobry materac hotelowy? »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo