Aktualności Aktualności RSS

Urlop w górach – gdzie warto wybrać się na krótkie wakacje w 2019 roku?

Planujesz krótki urlop jeszcze przed sezonem letnim i zastanawiasz się, gdzie warto wyjechać w 2019 roku? Jeśli jesteś fanem gór, to mamy dla Ciebie dwie sprawdzone propozycje! Sprawdź, które miejscowości w województwie małopolskim i podkarpackim warto odwiedzić i gdzie zatrzymać się na noc.

Wielkanoc albo weekend majowy w górach? To doskonała propozycja wyjazdu również dla całej rodziny. Jeśli Beskid Sądecki jest jednym z regionów, których nie miałeś jeszcze okazji odwiedzić, to teraz jest ku temu doskonała okazja! Wiosną warto zdecydować się na wypad zarówno w Beskidy, jak i w Tatry, żeby podziwiać budzącą się ponownie do życia naturę.


Rytro – uroki Beskidu Sądeckiego

Rytro leży nad rzeką Poprad w Popradzkim Parku Krajobrazowym. Większość terenów tej beskidzkiej miejscowości zajmują lasy, co czyni ją idealnym miejscem do spacerów. W Rytrze znajduje się wiele ścieżek oraz tras turystycznych do spacerowania i podziwiania okolicznej fauny i flory. Popradzki Park Krajobrazowy, który obejmuje cały teren Beskidu Sądeckiego, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w województwie małopolskim. To właśnie w tym miejscu znajduje się roztoka, gdzie zachowały się podmokłe łąki i bagna.

Przez Rytro przechodzi Czerwony Główny Szlak Beskidzki, który prowadzi na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową (1266 m n.p.m.), która należy do Korony Gór Polski. W miejscowości znajduje się też dalekobieżny szlak niebieski, który wiedzie do miasta uzdrowiskowego Szczawnica. Dogodne noclegi w tej okolicy znajdziesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rytro,0.html. W sierpniu w miejscowości organizowane są Dni Rytra, podczas których można spędzić miło czas na koncertach i pokazach, a nawet wziąć udział w konkursach.

Przemyśl – miasto na siedmiu wzgórzach

To podkarpackie miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na interesujące zabytki architektoniczne, które opowiadają historię niemal każdej kultury i religii tego regionu. Przemyśl to miejscowość, która z pewnością jest warta odwiedzenia! Noclegi w mieście można znaleźć praktycznie wszędzie, ale przed wyjazdem najlepiej się przygotować i zarezerwować sobie najlepsze miejsce na urlop. Polecane noclegi w Przemyślu znajdziesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,przemysl,0.html.

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Przemyślu jest Kopiec Tatarski, czyli niegdysiejsze miejsce kultu bogów słowiańskich. Obecnie uważane jest za najlepszy punkt widokowy na miasto i okolice. Według legendy kopiec został usypany przez Tatarów, by funkcjonować jako mogiła poległego chana. Obecnie wiele gatunków roślin w tej okolicy jest pod ścisłą ochroną, ale można je podziwiać podczas spaceru ścieżką przyrodniczą, nazwana Modraszkowe Wzgórze, która rozpoczyna niedaleko szczytu Kopca Tatarskiego. Ścieżka spacerowa ma 1,4 kilometra i kończy się przy Domku Ogrodnika z Parku Zamkowym.

« Tanie wakacje dla każdego Dlaczego warto jechać do sanatorium w mniej turystycznej lokalizacji? »


Turystyka - wybierz na Ceneo