Aktualności Aktualności RSS

Dlaczego tak ważny jest dobry materac hotelowy?

Turyści, pracownicy na wyjazdach służbowych, czy dzieci i młodzież na szkolnych wycieczkach - wszyscy szukają dobrego hotelu głównie po to, by wygodnie wypocząć w nocy i zregenerować siły na kolejny dzień. Każdy chciałby poczuć się w hotelowym łóżku, jak w swoim własnym. Osoby wynajmujące pokoje najczęściej narzekają właśnie na odgniecione, niewygodne materace, przez które długo nie mogli zasnąć i przekręcali się z boku na bok przez wiele godzin. Taki gość prawdopodobnie już nigdy nie powróci do hotelu, który nie spełnił swojej podstawowej funkcji, nie zapewniając odpowiedniego komfortu i wypoczynku. Dlatego właśnie tak ważne jest wyposażenie ośrodka w bardzo dobrej jakości materace, które posłużą przez wiele lat, nie tracąc na sprężystości i pozwalając na utrzymanie ich w jak najwyższej czystości.
 

Cechy najlepszego materaca do hotelu

Materace hotelowe powinny być przede wszystkim komfortowe i wytrzymałe. Goście mogą się od siebie różnic wiekiem, wzrostem, wagą i preferencjami, których nie da się dostosowywać do każdego z osobna. Z tego powodu należy wybierać modele o standardowej twardości H2 lub H3, które są odpowiednie dla osób do 80 kg wagi oraz powyżej. Dzięki temu będą zapewniały optymalny komfort większości osób wynajmujących pokoje. Dodatkowo dostępne są niewielkiej grubości materace nawierzchniowe, które pozwalają regulować twardość głównego materaca. Można je stosować jako standardowe wyposażenie lub proponować gościom, którzy zgłoszą, że miękkość łóżka im nie odpowiada.

Materiał z którego produkuje się najtrwalsze, najwygodniejsze i najbardziej higieniczne materace hotelowe to pianka poliuretanowa, która idealnie dopasowuje się do ciała, ale się nie odkształca. Gwarantuje to zachowanie najwyższej jakości na bardzo długie lata. W przeciwieństwie do surowców organicznych, które są narażone na działanie wilgoci oraz namnażanie bakterii i roztoczy, pianka jest odporna na wszystkie czynniki zewnętrzne i nie tworzy środowiska sprzyjającego rozwojowi mikroorganizmów.  

Łatwość zachowania czystości i bezpieczeństwo

W jednym pokoju hotelowym w ciągu roku mogą zamieszkiwać naprzemiennie setki gości. Utrzymanie najwyższych standardów czystości może być wtedy bardzo trudne, a nikt nie chce narażać się na koszt częstej wymiany materacy. Dlatego bardzo ważne jest, by posiadały one łatwe do zdjęcia i wyprania pokrowce. Najlepsze są takie pokrycia, które posiadają wygodne suwaki, pozwalające rozdzielić materiał na dwie części, by obsługa hotelowa mogła wyczyścić tylko jedną, aktualnie używaną stronę, bez potrzeby narażania całego materiału na szybsze zniszczenie detergentami. W przypadku potrzeby dodatkowego zabezpieczenia łóżka przed zabrudzeniem można również zastosować materace nawierzchniowe, także osłonięte pokrowcem.

Ważne jest również, by surowiec z którego pokrowiec jest produkowany, przepuszczał powietrze i był trudnopalny. Ewentualny pożar rozprzestrzenia się bardzo szybko właśnie poprzez materace, a straty które za sobą niesie mogą być ogromne. Warto więc w porę pomyśleć o ograniczeniu prawdopodobieństwa zaprószenia ognia i jego wielkości. 

Jaki materac do hotelu będzie najlepszy?

Najwytrzymalsze i najwygodniejsze materace hotelowe to modele bonellowe, wykonane ze sprężyn bonellowych i pianki poliuretanowej oraz materace kieszeniowe produkowane z siedmio-strefowych sprężyn oraz pianki. Zapewniają one najlepsze podtrzymanie ciężaru ciała i nie ulegają odkształceniom przez długi okres użytkowania. Najbardziej optymalną twardością, która powinna odpowiadać większości gości jest poziom H2 lub H3, dlatego różnorodność materacy powinno się ograniczyć do tych dwóch typów. Dzięki temu, że modele bonellowe i kieszeniowe są dwustronne, pozwalają na lepszy komfortu snu w porach letnich i zimowych. Najlepszym wyborem pod względem higieny, jest połączenie ich w zestawy z materacami nawierzchniowymi, które są tańsze do ewentualnej wymiany po kilku, a nawet kilkunastu latach użytkowania. Obowiązkowym dodatkiem są łatwe do prania, rozpinane pokrowce, dzięki którym zakupione przedmioty na dłużej pozostaną czyste i świeże.

Wyspany i zadowolony z komfortu swojego hotelowego łóżka gość, to gwarancja dobrych opinii, stałych klientów, a także nowych, zdobytych z polecenia. Nie warto wydawać fortuny na materace, które ulegną szybkiemu zniszczeniu lub odgnieceniu i po kilku latach, a nawetmiesiącach konieczna będzie ich wymiana, która wygeneruje kolejny duży koszt. Najkorzystniej i najekonomiczniej jest zdecydować się na praktyczne w utrzymaniu czystości, wygodne i trwałe materace, z dobrej jakości materiałów, które wcale nie muszą być drogie. Dobre łóżko w hotelu to podstawa, bez której nie można sobie wyobrazić utrzymania wysokich standardów i spełnienia oczekiwań gości. Wypoczęty klient, to zadowolony klient, który na pewno z chęcią wróci w sprawdzone i niezawodne miejsce, a także poleci je rodzinie oraz znajomym. Warto budować renomę swojego ośrodka, zaczynając od wyposażenia, które mimo niewysokiej ceny gwarantuje wysoką jakość oraz trwałość i komfort użytkowania, zarówno dla pracowników, jak i dla gości hotelu. 

« Dlaczego warto jechać do sanatorium w mniej turystycznej lokalizacji? Na co zwracają uwagę goście w pokojach hotelowych? »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo