Aktualności Aktualności RSS

Czym są podróże szyte na miarę?

Polacy na wczasy wybierają się coraz częściej. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że możliwości, jakie dają nam obecnie biura podróży, są na tej płaszczyźnie ogromne. Środki komunikacji (głównie samoloty) są dziś coraz tańsze. W efekcie w kilkanaście godzin dotrzeć można na drugą część globu. To wszystko pozwala na szybkie i bezproblemowe podróże do Afryki, Azji czy nawet Australii. Sęk w tym, że nie zawsze takie wakacje odpowiadają turystom. Może nie tyle pod względem docelowego miejsca podróży, ile organizacji wycieczki czy czekających na turystów atrakcji. Alternatywą są podróże spersonalizowane.
 

Czym jest podróż spersonalizowana?


Każdy turysta ma inne preferencje. Niestety, przy wycieczce organizowanej przez biuro podróży, nie może sobie pozwolić na coś specjalnego i musi liczyć się z programem przygotowanym przez podróżnika. Dla wielu to dość poważny problem. Jak sobie z tym poradzić? Alternatywą są podróże spersonalizowane. Problem w tym, że nie każdy potrafi zorganizować je osobiście. To bowiem nic prostego. Pomijając już kwestię znajomości języka obcego, załatwić trzeba wiele kluczowych spraw, a więc przelot czy inny od samolotu środek transportu, a nieraz nawet kilka różnych. To samo tyczy się miejsca czy miejsc noclegowych, czy w końcu - a jakże by inaczej - atrakcji.

Nie jest to łatwe, a co gorsza, również i kosztowne. Dlatego wielu z takich wycieczek rezygnuje. Jedni dlatego, że koszta są zbyt wysokie, inni z kolei ze względu na związane z tym problemy organizacyjne. Co pozostaje takim turystom? Albo mogą oni być jak większość i zdecydować się na wycieczkę wieloosobową, albo postawić na współpracę z podmiotem, który organizuje podróże szyte na miarę, dostosowane do indywidualnych preferencji turystów.
 

Co przemawia za podróżami spersonalizowanymi?


Ogromnym plusem takich wycieczek jest fakt, że najważniejszy jest tu sam turysta i jego preferencje. To on decyduje o wielu różnych kwestiach: jak chce spędzić wolny czas? Co zwiedzić? Gdzie się zatrzymać? Jak dotrzeć na miejsce? Jedni mogą postawić na szybki przelot samolotem. Inni z kolei stawiają na wycieczkę objazdową i zanim dotrą na miejsce docelowe, mają okazję zwiedzić ciekawe miejsca na trasie podróży. Możliwości jest mnóstwo.

Co najważniejsze, turysta nie musi się tu niczym martwić. Wszystkie obowiązki spadają na osoby, które zajmują się organizacją takiej wycieczki, co również nie jest bez znaczenia. Co jeszcze przemawia za takimi wycieczkami? Z pewnością ich cena. Wbrew pozorom różnice w kosztach pomiędzy wycieczkami organizowanymi przez biura podróży a takie specjalistyczne podmioty, nie są duże, a niekiedy tańsze nawet w tych drugich. Jakby tego było mało, turyści mają dla siebie osobę do kontaktu, z którą mogą się skontaktować w razie jakichś problemów, czy zwykłych niejasności.

To wszystko sprawia, że takie wycieczki cały czas nabierają na znaczeniu i wydaje się, że w najbliższym czasie zainteresowanie nimi jeszcze wzrośnie. Wyjeżdżając na wczasy, na które czekało się rok lub nawet dłużej, warto dopilnować, aby był to czas spędzony wedle swoich preferencji. Szansę na to dają podróże skrojone na miarę.

« Miasta turystyczne na Mazurach — Giżycko Przestrzenne sale konferencyjne w woj. podkarpackim i w woj. mazowieckim »


Turystyka - wybierz na Ceneo