Aktualności Aktualności RSS

Wczasy z dziećmi nad morzem – jak się nie nudzić i wypocząć

Szukasz pomysłu na zorganizowanie dzieciom zabaw podczas wyjazdu nad morze? Przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz wiele ciekawych pomysłów, niezastąpionych podczas pobytu na plaży.
 

Na niepogodę

Nie oszukujmy się, wybierając się latem nad polskie morze, nie mamy gwarancji na jaką trafimy pogodę. Szczególnie kilka ostatnich lat pokazało, że lato ma w Polsce różne oblicza.

W Plater74 znajdziesz moc atrakcji dla dzieci...


i pozostałych członków rodziny

 

Dlatego wybierając miejsce pobytu na wyjazd, zdecyduj się na wygodny apartament, z bezpłatnymi atrakcjami dla całej rodziny. W Plater74 znajdziesz wysokiej klasy apartamenty jedno- i dwupokojowe, w których wygodnie wypoczną wszyscy członkowie rodziny.
 

Dla każdego Gościa dostępne są atrakcje umilające pobyt. Bawialnia dla dzieci, sala zabaw dla dorosłych, basen z podgrzewaną wodą, siłownia czy rowery to tylko niektóre z nich. Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę Plater74 i zobacz sam: www.plater74.pl/atrakcje
 

Zabawy ruchowe

Zabawy ruchowe to zaleta dla rodziców i dorosłych. Dzieci rozwijają sprawność a zmęczone całym dniem zabawy na plaży szybko zasypiają, więc rodzice mają wieczór dla siebie. Jakie zabawy ruchowe będą dobre na plażę?

Klasyczny berek jest zawsze dobrym pomysłem dla aktywnych dzieci. Na plaży berka mogą zastąpić morskie fale. Umów się z dzieckiem, że podchodzicie jak najbliżej morza, ale nie możecie pomoczyć sobie stóp. Kto pierwszy „da się złapać” fali, przegrywa zabawę.

Dobrym pomysłem są różnorakie zabawy z piaskiem. Zbudujcie tor przeszkód w wykopanymi dołami i nasypami przez które dzieci będą mogły się turlać i przeskakiwać.

Z piasku możecie zbudować nie tylko zamek. Przy odrobienie wyobraźni mogą z niego powstać bunkry dla żołnierzyków czy tor rajdowy dla samochodzików. Ograniczenia nie istnieją, więc daj się ponieść dziecięcej fantazji!Budowanie z piasku to ulubiona zabawa najmłodszych plażowiczów

Twoja pociecha jest bardziej spokojna? Wypróbujcie zabawy w zakopywanie. Możecie zakopywać w piasku siebie nawzajem, bądź też wymyślić zabawę z fabułą, na przykład w detektywa czy archeologa. Zakop zabawkę dziecka bądź inny drobiazg na wyznaczonym obszarze i poproś, żeby zaczęło swoją „pracę”. Z pewnością będzie zachwycone!

Zabawy manualne

Dla spokojniejszych dzieci polecamy zabawy manualne. Z piasku i innych rzeczy znalezionych na plaży możecie stworzyć nie tylko atrakcję, która umili Wam czas, ale i piękną pamiątkę. Zaopatrzcie się w szklane naczynie. Może to być słoik lub butelka. Do niego nazbierajcie skarby morza, wszystko co znajdziecie i wyda Wam się interesujące.

Ślady stóp na piasku zmywane przez wodę to fascynująca obserwacja dla dużych i małych

Kiedy Wasze naczynie będzie już wystarczająco zapełnione, zalejcie je morką wodą. Doskonale konserwuje, dzięki czemu Wasza pamiątka zostanie z Wami przez co najmniej kilka następnych sezonów.

Ze znalezionych przedmiotów możecie zrobić ramkę na świat. Wystarczy połączyć patyki, które wyrzuciło morze, bądź zrobić duże okno na świat, które ustawicie na piasku. Wspólne podziwianie tego, co znajduje się w ramce da dzieciom dużo frajdy. Zbudowany obrys daje pole do tworzenia nowej fabuły zabawy: może Twoje dziecko stanie się prezenterem wiadomości czy sławną piosenkarką? Podziwiaj i ciesz się chwilą!

Wspólny wyjazd to doskonała okazja do budowania bliskości
 

Artykuł powstał we współpracy z właścicielami apartamentów Plater74, oferującymi rodzinny wypoczynek nad morzem.

« Gdańsk – w jaki sposób zwiedzać, by zobaczyć jak najwięcej? Namibia - niesamowita wyprawa do Afryki, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo