Aktualności Aktualności RSS

Namibia - niesamowita wyprawa do Afryki, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka

Wycieczki do Afryki są dziś coraz popularniejsze. Jednym z krajów, który turyści odwiedzają z dużym zainteresowaniem, jest Namibia. Co warto widzieć o tym kraju? Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że Namibia to drugi po Mongolii najmniej zaludniony kraj na świecie. Poza tym cieszyć się tam można słoneczną i piękną pogodą, gdyż słońce w tym afrykańskim kraju świeci przez ponad 300 dni w roku. Co jeszcze oferuje Namibia? Wycieczki do tego kraju to także wiele atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć, podróżując do Namibii ?

Fish River Canyon

Fish River Canyon to drugi co do wielkości kanion na świecie, zaraz po wielkim Kanionie Kolorado. Liczy on sobie ok. 500 milionów lat i ma 161 km długości oraz 27 km szerokości. Jego głębokość to natomiast ponad pół kilometra. Co ciekawe w chłodniejszych miesiącach, od maja do września, oferowane są tam nawet treningi w formie trekingu. Jest to jednak atrakcja dla najwytrwalszych, gdyż treking trwa tu pięć dni.

Quiver trees forest

Quiver trees to drzewa kołczanowe występujące jedynie w Namibii i w części Republiki Południowej Afryki. To jeden z gatunków aloesu, z których gałęzi Buszmeni robią kołczany. Co ciekawe ich wydrążone pnie służą m.in. za lodówkę. Dwa największe skupiska tych drzew znajdują się w okolicy Keetmanshoop.

Park Narodowy Namib-Naukluft

Park Narodowy Namib-Naukluft to jeden z największych parków na świecie, na którego obszarze znajduje się między innymi Namib, najstarsza pustynia świata. To nie wszystko, ponieważ na tym obszarze zlokalizowana jest też największa wydma na świecie, a przynajmniej tak wydaje się Namibijczykom. Nieco inaczej widzi to Wikipedia, gdyż plasuje ją dopiero na miejscu szóstym, choć jej wysokość blisko 400 metrów i tak jest imponująca.

Co jeszcze warto zobaczyć, zwiedzając Namib-Naukluft? Otóż znajduje się tu martwe jezioro Deadvlei, a więc wyschnięta oaza z kikutami martwych akacji, które otoczone są czerwonymi wydmami.

Park Narodowy Etosha

Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia jest Park Narodowy Etosha, gdzie odbyć można najlepsze w życiu safari. Etosha ma aż ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, a więc swoim obszarem jest zbliżony do Macedonii. W Parku znaleźć można aż 340 gatunków paków i 114 gatunków ssaków. Na jego terenie przyglądać się można słoniom, antylopom, żyrafom, lwom gepardom, leopardom, nosorożcom, hienom, szakalom, zebrom i wielu innym zwierzętom.

Meteoryt Hoba

W Namibii znaleźć można także największą pozostałość meteorytu. Meteoryt Hoba to ogromny kawałek żelaza z dodatkiem niklu, kobaltu i innych metali, który waży około 60 ton. Dodatkowo w stolicy kraju, Windhoek, znajdują się pozostałości po prehistorycznym deszczu meteorytów.

Wybrzeże Szkieletów

Ten monotonny krajobraz to coś w sam raz dla fanów posępności. Wybrzeże Szkieletów to piaszczysta, spowita mgłą pustynia. Dawniej znaleźć można tu było wraki, których dziś zostało tylko kilka. Wybrzeże swoją nazwę wzięło jednak od szkieletów wielorybów, na które polowano tu w XIX i na początku XX wieku. Wielorybich szczątków na szczęście nie ma tu już wcale.

Widać więc wyraźnie, że wycieczki do Namibii mogą być atrakcyjne. Nie brak tam miejsc, które warto zwiedzić. Bez wątpienia będzie to pamiątka na całe życie. Takich widoków nie można doświadczyć nigdzie indziej.

« Wczasy z dziećmi nad morzem – jak się nie nudzić i wypocząć Jak przygotować się do wyjazdu na ferie? »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo