Aktualności Aktualności RSS

Urlop w Krakowie - co zobaczyć i gdzie spać?

Magiczny Kazimierz, urokliwe Stare Miasto, wyjątkowe zabytki, klimatyczne restauracje, ciekawe muzea, teatry na wysokim poziomie i bogate życie nocne - to wszystko przyciąga coraz większe rzesze turystów do Krakowa. Miasto ma wiele do zaoferowania lubiącym się bawić imprezowiczom, miłośnikom historii i sztuki oraz amatorom zwiedzania. Nie zapomina też o atrakcjach dla dzieci. To dobre miejsce zarówno na weekendowy wyjazd, jak i dłuższe wakacje. Kraków można bowiem potraktować jako bazę wypadową do okolicznych miejscowości: Wieliczki, Oświęcimia, Zakopanego. 
 
Luksusowy pobyt w apartamencie
O udanym urlopie w stolicy Małopolski decyduje nie tylko bogata oferta atrakcji, ale i miejsc noclegowych w dobrym standardzie. Kraków może się pochwalić dużą bazą hoteli i hosteli oraz apartamentów. To właśnie te ostatnie cieszą się tam rosnącą popularnością. Zapewniają bowiem wygodę, prywatność i niezależność. Tak jest w przypadku Amstra Luxury Apartments w Krakowie, które łączą domową atmosferę z hotelowymi udogodnieniami. W każdym z apartamentów znajduje się dobrze wyposażona kuchnia, komfortowa łazienka, przestronna przestrzeń wypoczynkowa i wygodna sypialnia. Ponadto obsługa zapewnia dodatkowe usługi, które mieszczą się w standardzie hotelowym, jak całodobowa opieka nad gośćmi, transfer z lotniska czy oferta zabiegów SPA. Amstra Luxury Apartments to rodzinne apartamenty, luksusowe studia, nowoczesne penthouse’y, a nawet apartamenty z ogrodem. Stanowią one doskonałe miejsce na przyjemny wypoczynek podczas krótkiego wyjazdu we dwoje, kilkudniowego wypadu ze znajomymi czy dłuższych wakacji rodzinnych. Dla małżeństw z dziećmi przygotowano wyposażenie niezbędne przy opiece nad maluchami. 
Apartamenty Amstra znajdują się w dogodnym dla turystów położeniu, w ścisłym centrum Krakowa. Blisko z nich do najważniejszych atrakcji (z zabytkami Starego Miasta na czele) oraz komunikacji miejskiej, kursującej w inne rejony miasta. 
 
Kraków pełen atrakcji
Nocleg w komfortowych warunkach zapewni odpoczynek po intensywnym dniu zwiedzania i doda energii na resztę pobytu. Siły na pewno będą potrzebne. Kraków oferuje bowiem niemałą liczbę atrakcji. Oto kilka najciekawszych.  
 
Perła Krakowa. Kościół Mariacki
Kościół Mariacki jest perłą Rynku Głównego w Krakowie. Dobrze zna go niemal każdy, bo to z jego wieży, codziennie w samo południe, wybrzmiewa hejnał. Swoją karierę ta niezwykła gotycka świątynia zawdzięcza także Ołtarzowi Mariackiemu. To wybitne dzieło średniowiecznego rzeźbiarza Wita Stwosza, przedstawiające sceny z życia Maryi i Jezusa. Kościół zachwyca też zewnętrzną fasadą rozpiętą między dwiema wieżami. Przy dobrej pogodzie jest możliwe wejście na jedną z nich, skąd rozciąga się piękny widok na Kraków. 
 
Na zakupy do Sukiennic
Rynek Główny ozdabia jeszcze jeden zabytek, Sukiennice. Ta charakterystyczna dla Krakowa, poprzecinana arkadami budowla powstała w średniowieczu i można ją porównać do współczesnych centrów handlowych. Do dzisiaj nie zmieniła zresztą znacząco swojej funkcji. W jej wnętrzu znajdują się stoiska z pamiątkami, a w okresie letnim, u jej wejścia pojawiają się kawiarniane stoliki. 
 
Z wizytą na polskich Hradczanach. Zamek Królewski na Wawelu
Na wapiennym wzgórzu w Krakowie wznosi się potężny zamek. Był on dawną rezydencją królów. Zachwyca krużgankami na dziedzińcu i wnętrzami, w których można oglądać arrasy Zygmunta Augusta, Skarbiec i Zbrojownię. Będąc na Wawelu nie sposób również pominąć gotyckiej katedry. W jej podziemiach znajdują się groby z ciałami królów, książąt i zasłużonych dla narodu Polaków. Tam schronienie znajduje także najsłynniejszy polski dzwon, Dzwon Zygmunta. A co ze Smokiem Wawelskim? Stoi na straży u wejścia do jaskini jurajskiej. Lepiej nie nadużywać jego cierpliwości, bo, choć sam nie jest prawdziwy, to potrafi zionąć prawdziwym ogniem.  
 
Barbakan oblężony...przez turystów 
Barbakan nie bez przesady można nazwać arcydziełem sztuki militarnej. Do XIX w. pozostawał twierdzą nie do zdobycia. Dzisiaj już nie musi opierać się wrogom, a o jego podbój, na szczęście pokojowy, walczą jedynie tłumy turystów. Warto zwrócić uwagę na wieżyczki, z których obserwowano wrogów i otwory strzelnicze. 
 
Kraków żydowski. Śladem synagog na Kazimierzu
Dawna dzielnica żydowska Krakowa, Kazimierz, jest jedną z najbardziej klimatycznych części miasta. Kultura żydowska nie jest co prawda już tak trwała jak przed II wojną światową, ale wciąż pozostają tam jej ślady. Są to głównie restauracje i synagogi: Stara Synagoga, Izaaka, Kupa, Remuh, Tempel. Wśród nich wyrastają kościoły, ukazujące przemieszania kulturowe i religijne Krakowa. Wśród świątyń katolickich na uwagę zasługuje przede wszystkim kościół ojców Paulinów na Skałce, a raczej to, co znajduje się w jego podziemiach. Mowa o Krypcie Zasłużonych, gdzie spoczywają ważni dla kultury polskiej twórcy, wśród nich m.in. Adam Asnyk i Czesław Miłosz. 
 

« Pałac Hotel Gniew i jego atrakcje Zaplanowanie i organizacja wydarzenia biznesowego atrakcyjnego dla odbiorców. »