Aktualności Aktualności RSS

Tunezja Djerba – naprawdę warto!

Oferty wycieczek typu tunezja last minute i na Djerbę znajdziesz na Travelzone.pl.

Ostatnie sezony turystyczne pokazują, że można zaobserwować pewne oznaki zastanawiających tendencji do obniżenia popularności niektórych kierunków turystycznych czego efektem jest anulowanie przelotów np. na Djerbę. To kierunek, który posiada absolutnie wszystko by zachwycić każdego turystę i skutecznie walczyć o zainteresowanie z wakacjami w Egipcie.

Niestety rok rocznie część wycieczek na Djerbę ze względu na zbyt małe zainteresowanie turystów nie jest realizowana, choć większość hoteli na Djerbie można zarezerwować w bardzo niskich cenach last minute. Djerba nigdy raczej nie nadszarpnie budżetu domowego a biorąc pod uwagę, że jest to kierunek całoroczny, możemy polecić wakacje na Djerbie częściej niż tylko raz w roku.

Djerba oferuje wiele także dla gości zainteresowanych zwiedzaniem lub poznawaniem nowych okolic, regionów, lokalnych tradycji czy też obcowania z naturą. Warto wybrać się do miasteczka Guellala gdzie wyrabia się wyroby ceramiczne, zainteresowanych starożytnością z pewnością zaciekawi wizyta w Mennix, którego ruiny wciąż przypominają o jego rozkwicie tuż po założeniu osady przez Fenicjan (trzeba na pewno zobaczyć amfiteatr i forum romanum). Odwiedź również stolicę wyspy Hamout Souk oraz drugie pod względem wielkości miasto Midoun gdzie polecamy zakupy na arabskich targowiskach – w ofercie wyroby z gajów palmowych, biżuteria i wyroby skórzane. Obowiązkowym punktem wycieczek jest również Ras Rmel – to cypel słynący z obecności różowych flamingów, które są kwintesencję wypoczynku na Djerbie.

Djerba zatem jest idealną odskocznią od rutyny dnia codziennego i z pewnością polecamy ten kierunek każdemu turyście a wakacje na Djerbie będą w pełni usprawiedliwioną atrakcją, która oczekuje na gości z Polski.

Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl

« Turnus rehabilitacyjny - tani sposób na zdrowie Nowe podejście biur podróży do potrzeb i zainteresowań klientów. »


Turystyka - wybierz na Ceneo