Aktualności Aktualności RSS

Spontaniczne wyjazdy na narty – o czym warto pamiętać?

Spontaniczne wyjazdy mają w sobie wiele uroku, ale niestety niosą też ze sobą kłopoty organizacyjne. Decydując się na nieplanowany wyjazd na narty, nie możemy zapominać o zabraniu wielu najpotrzebniejszych rzeczy. O czym zatem należy pamiętać, wyjeżdżając spontanicznie na narty?

Spontaniczne wyjazdy na narty – czy to dobry pomysł?

Choć planowanie wyjazdów daje poczucie bezpieczeństwa i generalnie zapewnia lepszą organizację, to jednak w przypadku wyjazdów na narty zasada ta niekoniecznie się sprawdza, chociażby z tego względu, że pogody z dużym wyprzedzeniem po prostu nie da się dokładnie przewidzieć. Wyprawa na stok w dżdżysty dzień z pewnością nie będzie należała do najprzyjemniejszych, dlatego spontaniczne wyjazdy na narty wtedy, gdy pogoda dopisuje, cieszą się tak dużą popularnością.

O czym warto pamiętać, wybierając się spontanicznie na narty?

Gdy mamy już zabukowany nocleg i zorganizowany transport, pozostaje nam tylko spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, by móc w pełni korzystać z uroków ośnieżonych stoków. A czego nie wolno nam zapomnieć?
1. Nart lub snowboardu i akcesoriów – jeśli chcemy korzystać z własnego sprzętu.
2. Gogli i kasku narciarskiego.
3. Odpowiedniej odzieży sportowej i butów narciarskich.
4. Kijków narciarskich.
5. Mini apteczki.
6. Dokumentów, telefonu i pieniędzy – poza kartką płatniczą, warto mieć też przy sobie gotówkę.

Uroki spontanicznych wyjazdów na narty

Nieplanowane wyjazdy w góry są niezwykle urokliwe. Co więcej, taki szybki wyjazd na narty może okazać się przy okazji opłacalny pod względem ekonomicznym. Ofert last minute nie brakuje, a poza tym nie będziemy mieli czasu na dokupienie często zbędnych rzeczy.
Pamiętajmy jednak by starannie się spakować. Jeśli planujemy częstsze wyjazdy, warto na przyszłość zaopatrzyć się w odpowiedni - wygodny i praktyczny - bagaż. Osoby, które regularnie decydują się na spontaniczne wyjazdy w góry, całe wyposażenie narciarskie trzymają w jednym miejscu, co znacznie ułatwia pakowanie. Warto o takim rozwiązaniu pomyśleć.

Artykuł powstał we współpracy z https://silesiatravel.pl/wyjazdy-na-narty/

« Stroje kąpielowe dla każdego Biuro Turystyczne Radom – Laguna »


Turystyka - wybierz na Ceneo