Aktualności Aktualności RSS

Płatności na wakacjach - tylko gotówka?

Podobnie jak i w Polsce, również za granicą najwygodniej korzystać z karty. Jednak nieumiejętne korzystanie z karty płatniczej naraża na duże straty z tytułu przewalutowania. Jako że coraz szersza grupa turystów jest świadoma strat z tego tytułu, nie brakuje tych, którzy stawiają na gotówkę. Niekiedy jest to natomiast konieczność, kiedy płatności kartą są mocno ograniczone.
 

Jak płacić gotówką za granicą?


Dlatego przed wyjazdem należy wymienić gotówkę w polskim kantorze, najlepiej internetowym. Te podmioty finansowe mają bowiem najniższy na rynku spread, a więc różnice między kursem kupna i sprzedaży waluty. Z reguły wynosi ona ok. 3-4 grosze w zależności od pary walutowej, tj. euro - złotówka, dolar - złotówka itp. O wiele drożej jest w kantorach stacjonarnych, gdzie spread może wynieść nawet przeszło 10 groszy. W bankach jest jeszcze drożej i spread sięga tam 20-40 groszy.

Przy wyborze kantora internetowego warto sprawdzić, czy ma on status Krajowej Instytucji Płatniczej (KIP) nadzorowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). To ważne, ponieważ takie podmioty mają obowiązek składania raportów finansowych. Z kolei środki klientów są w nich oddzielone od masy upadłościowej firmy. Dzięki temu nawet w przypadku upadku firmy środki użytkownika i tak zostaną mu zwrócone. Jednym z kantorów internetowych spełniających ten warunek jest Walutomat.pl. Jako że właśnie obchodzi on swoje 10. urodziny, postanowiliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej.
 

Walutomat.pl - pierwszy internetowy kantor na świecie


Walutomat.pl jest obecnie największą platformą społecznościowej wymiany walut, która zrzesza 330 tys. osób. Co więcej, to również pierwszy internetowy kantor na świecie. Platforma pozwala na wymianę walut, bezpośrednio w EUR, USD, CHF lub GBP płacić można też za zagraniczne zakupy, hotele, wycieczki, a nawet załadować kartę walutową wydaną do konta walutowego w banku. Z bankomatów środki można wypłacić w placówkach partnerskich, jednak tylko w euro.

Kantor internetowy Walutomat.pl powstał w 2009 roku, a jego założycielem był Tomasz Dudziak - ten sam, który współtworzył serwis aukcyjny allegro.pl. Platforma powstała w celu wymiany walut dla klientów, którzy indywidualnie ustalają kursy kupna i sprzedaży.

Co kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa, kantor należy do spółki Currency One SA (właściciel drugiego serwisu wymiany walut - Internetowykantor.pl). Poza tym posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego.

O popularności serwisu najlepiej świadczy skala miesięcznych transakcji. Miesięcznie klienci serwisu realizują 115 tys. transakcji finansowych. Wszystko intuicyjnie, szybko i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, co jest możliwe dzięki trójstopniowemu systemowi weryfikacji i zabezpieczeń. Wystarczy dodać, że w ciągu 10 lat użytkownicy serwisu wymienili za jego pośrednictwem ponad 60 mld złotych.

Popularność to jedno. Nie sposób nie dostrzec, że Walutomat wielokrotnie był nagradzany w prestiżowych konkursach. W marcu 2019 został uznany Kantorem Internetowym Roku według ekspertów prestiżowej konferencji Invest Cuffs 2019. W tym samym roku otrzymał prestiżową nagrodę - Portfel Wprost, a rok wcześniej znalazł się na podium rankingu Forbes w kategorii szybkości zawieranych transakcji oraz na podium rankingu Złoty Bankier.

Walutomat.pl jest więc instrumentem, z którego chętnie korzystają turyści, biznesmeni, ale i zwykli ludzie. To dobry instrument dla każdego, kto szuka sprawdzonej, intuicyjnej i bezpiecznej platformy do wymiany walut.

Serwis Walutomat.pl przygotował kolejną promocję dla swoich nowych Klientów. W zamian za wymianę walut oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie konkursowe Klienci mogą wygrać kartę podarunkową o wartości 30 złotych do sklepów empik.com oraz smartfon Samsung Galaxy S10.

« Spędź udany weekend w Gdyni! Przyjeżdzasz do Trójmiasta? prześpij sie w apartamentach w Sopocie »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo