Aktualności Aktualności RSS

Noclegi Gdańsk – weekend w Trójmieście

Koniec lata już za pasem, ale chęci do podróżowania nie brakuje. Niby masz coraz mniej wolnego czasu, ale jeżeli jeszcze nie wykorzystałeś swojej wakacyjnej energii w całości, to warto ją wykorzystać. Możesz na przykład wyjechać na weekend – na przykład do Gdańska. Jeśli chcesz wykorzystać ostatnie podrygi słońca i poczuć na twarzy morską bryzę, już teraz zacznij planować wyjazd – apartamenty Gdańsk stoją przed Tobą otworem!

Weekend w innym mieście jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli myślisz o krótkim wypadzie. Takie miejskie wakacje w innym środowisku pomogą Ci powoli wrócić do codziennej rutyny po wakacjach. Gdańsk świetnie się do tego nadaje. Mimo bycia dużym miastem w aglomeracji trójmiejskiej ma mnóstwo cichych, spokojnych i niezwykle czarujących zaułków, w których wyciszysz głowę i dasz odpocząć ciału. Poza tym dzięki nowoczesnym muzeom możesz się bardzo dużo dowiedzieć o polskiej historii. Właśnie dlatego sprawdź Gdańsk noclegi blisko morza i jeszcze dziś zacznij szukać terminu na wyjazd.

Tanie noclegi Gdańsk, czyli przeżyj historyczną podróż

Zwiedzanie muzeów i innych historycznych obiektów wcale nie musi być nudne. W Gdańsku mamy na to kilka doskonałych. Nowoczesne placówki, w których historia jest przekazana w przystępny sposób – w sam raz na niezobowiązujący urlop. Zobacz, jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić w trakcie weekendowego wyjazdu.

1. Europejskie Centrum Solidarności

To szczególnie ważne miejsce w Gdańsku. Tutaj historia jednego, konkretnego miasta stała się jednocześnie historią całej Polski, a nawet świata. Miejsce poświęcono polskiej drodze do wolności. Wystawa jest pełna multimediów. Dodatkowo wyróżniają ją nowoczesność oraz niesamowite eksponaty. Najważniejszym z nich są tablice z postulatami strajkowymi, które zostały wpisane na listę najbardziej wartościowych dokumentów świata UNCESCO – Pamięć Świata. Cała historia Solidarności została przedstawiona bardzo szczegółowo i przystępnie, a do tego atrakcyjnie. Jeśli jesteś ciekaw, które ruchy opozycyjne doprowadziły do ważnych przemian w naszym kraju lub jak to było z Solidarnością, to miejsce w sam raz dla Ciebie.

2. Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte

Kolejne muzeum, które jest obowiązkowym punktem w planie wycieczki do Gdańska. Dzięki ciekawym ekspozycjom przybliża historię nie tylko II wojny światowej, ale też wszystkich towarzyszących jej wydarzeń. Dowiesz się tu, co wywołało wybuch wojny i podziały powojenne. Lekcje historii dla wielu były mało interesujące, a w tym muzeum w bardzo przystępny sposób możemy poznać szczegóły tamtych lat.

3. Muzeum Bursztynu

Jak przystało na światową stolicę bursztynu, którą jest Gdańsk, Złoto Północy ma tu swoje muzeum. Tutaj możesz poznać historię bursztynu, sposoby obrabiania go i jego zastosowanie. Do eksponatów należą zarówno bursztyny z zatopionymi wewnątrz elementami prehistorycznej flory i fauny, jak i przedmioty wykonane z tego interesującego surowca. Jest co podziwiać!

Gdańsk noclegi – miejskie wakacje w dwa dni

W przerwie od poznawania wielu ciekawych historii związanych z miastem i jego okolicami, dobrze jest się zrelaksować podczas spaceru. Pierwszą destynacją, gdzie oddasz się błogiemu lenistwu, są gdańskie plaże. Wszystkie doskonale skomunikowane z resztą miasta, bo można dojechać do nich tramwajem. Najlepszym z nich jest tramwaj linii numer 8 – przebiega obok głównego dworca kolejowego i obie jej pętle znajdują się kilkaset metrów od plaży.

Jedną z najpiękniejszych ulic – jeżeli nie najpiękniejszą – na gdańskiej starówce jest ulica Mariacka. Niedostępna dla samochodów, przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego. W okolicy znajdziesz bardzo klimatyczne kawiarnie, a na samej ulicy możesz podziwiać wystawki z biżuterią z bursztynu.

Spacer po starówce nie może się obyć bez Neptuna. Fontanna Neptuna w Gdańsku jest niewątpliwie najbardziej charakterystycznym elementem miejskiej infrastruktury. Znajduje się na Starym Mieście już od 1633 i stała się źródłem wielu legend. Według jednej z nich, charakterystyczny gdański trunek – Goldwasser – właśnie Neptunowi zawdzięcza swoje powstanie.

Wbrew miejskiemu klimatowi w Gdańsku możesz spokojnie się odprężyć i spędzić ciekawy weekend w swoim tempie. Zabytki, historie, piękne widoki i morska bryza – to przepis na aktywny, ale niemęczący wypoczynek. Nie zastanawiaj się dłużej i sprawdź ofertę Sun & Snow w poszukiwaniu najlepszych noclegów w Gdańsku Stare Miasto!

« Hotel w Bytomiu - który wybrać? Lista TOP 7 hoteli w Bytomiu Pielgrzymki i ich nowy turystyczny wymiar »