Aktualności Aktualności RSS

Narożniki z funkcją spania - doradzamy jaki model wybrać

Narożnik z funkcją spania to jeden z najchętniej kupowanych produktów meblowych do salonu. Nic dziwnego, spełnia on dwie funkcje, gdyż z jednej strony jest kanapą, która dobrze wpasowuje się w przestrzeń salonu, a z drugiej jest także łóżkiem, np. gdy więcej gości przyjedzie na kilka dni. Dlatego warto byłoby zastanowić się, jaki narożnik wybrać, by łączył te dwie funkcje jeszcze skuteczniej.
 

Kształt narożnika

Narożnik z możliwością spania musi być dobrze wkomponowany w przestrzeń salonu. Najlepiej aby mebel ten był zlokalizowany zaraz przy ścianie. Jest to jednak dość funkcjonalny przedmiot, a więc można go znaleźć w dwóch rodzajach. Chodzi o kształty. Przybiera on często kształt litery „L”, ale drugą opcją jest także kształt litery „U”. To właśnie z tych opcji powinniśmy wybierać, gdy chcemy model praktyczny i ładny.

Wymiary narożników z funkcją spania

Jeśli już okazuje się, że mamy na narożniku spać, musi być to wygodne. A skoro tak, to warto byłoby sprawić, żeby mebel miał odpowiednią długość i szerokość. Wszystko rzecz jasna zależy od możliwości finansowych oraz lokalowych, jednak nie da się wykluczyć, że narożnik będzie musiał pełnić funkcję łóżka więcej niż jeden raz i nie zawsze goście będą mieli metr sześćdziesiąt. Pamiętajmy o tym, wybierając narożnik z funkcją spania.


 

System rozkładania

Niby oczywiste, a jednak system, w jaki rozkładać się będzie narożnik jest niezwykle często zaniedbywany. Tymczasem to bardzo ważne, nie tylko dla wygody śpiącego, ale także dla układu mebla w domu. Dlatego systemy rozkładania możemy sobie dopasować do warunków, jakimi dysponujemy. Dzięki temu okaże się, jak wiele jesteśmy w stanie zyskać, dzięki odpowiedniemu ułożeniu i wybraniu tego narożnika, który rozłoży się na pustą przestrzeń. Ważny jest także system oparć oraz zagłówków. Szeroką gamę nowoczesnych narożników skandynawskich znajdziesz na marketmeblowy.pl.

Skoro już narożnik ten ma być produktem przeznaczonym do spania, musi mieć także miejsce, gdzie schować pościel. Choć narożniki często są pozbawione tej funkcji, warto czasem zadbać o to, by taki mebel przydał się także w normalnym, codziennym użytkowaniu także na coś jeszcze. Dzięki temu, że pod narożnikiem z funkcją spania będzie więcej miejsca, będzie można przechowywać tam np. walizki czy inne niepotrzebne na co dzień rzeczy.

« Wakacje w Turcji — zaplanuj wyjazd marzeń Wakacje po norwesku »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo