Aktualności Aktualności RSS

Błogi sen na urlopie - a może spanie na jachcie?

Jeśli masz dość uporczywych sąsiadów za ścianą, gwaru nocnego życia pod oknem i jesteś po prostu zmęczony poszukiwaniem noclegów za rozsądną cenę w atrakcyjnym miejscu, mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Czy myślałeś kiedyś o tym, żeby... spać na jachcie?

To świetne rozwiązanie, zwłaszcza, kiedy planujesz spędzić wakacje nietypowo i w pełni cieszyć się urlopem. Odpłyń z YACHTIC - i to nie tylko w objęcia Morfeusza :)

Pora zrewidować Twoje pojęcie o spaniu na jachcie. Jeśli kojarzy Ci się ono z partyzanckimi warunkami rodem z obozu harcerskiego, pora spojrzeć na sprawę nieco bardziej współcześnie. Oczywiście wciąż na wielkich żaglowcach spotkać możesz tradycyjne koje w pomieszczeniach wieloosobowych, a miejsc do zawieszenia prowizorycznego hamaka też na nich nie brakuje, jachty turystyczne to zupełnie inna sprawa, inny komfort, inne standardy.

Wystarczy obejrzeć zdjęcia spod pokładu. Po chwili sam będziesz zastanawiać się, czy aby na pewno pochodzą one z jachtu... Producenci jachtów turystycznych i firmy czarterowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom - coraz częściej chcą oni po prostu odpocząć z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie być na tyle blisko brzegu, by móc w dowolnym momencie zahaczyć o ląd. Stąd też, po całodziennym żeglowaniu po nieskazitelnie czystych wodach Adriatyku czy Morza Egejskiego, dobrze móc odpocząć od słońca pod pokładem i to nie tylko ucinając krótką drzemkę, ale po prostu nocując na jachcie.

Takie rozwiązanie to same zalety. "W pakiecie" otrzymujesz tygodniowy czy też czternastodniowy urlop na pełnym słońca i wolności jachcie bez konieczności martwienia się o planowanie trasy rejsu czy miejsca "parkowania" - od tego są skiperzy, którzy czuwają nad Twoim odpoczynkiem. Nie musisz zaprzątać sobie głowy poszukiwaniem noclegu na lądzie, gdzieś w pobliżu mariny, w której zacumuje jacht. Masz wszystko pod ręką, w jednym miejscu, nie musisz nigdzie się przenosić. Na samą myśl o konieczności pakowania niezbędnych rzeczy, by nocować na lądzie, odechciewa się urlopu (prawda, drogie panie?). Jacht poznajesz w trakcie rejsu, więc możesz się zadomowić. Wiesz, gdzie kuchnia (kambuz), gdzie możesz się odświeżyć, wreszcie - gdzie jest Twój własny kąt. Oczywiście przestrzenie na jachcie są ograniczone, ale z doświadczenia wiem, że pełni wrażeń na wodzie za dnia, wakacjowicze chętnie schodzą też pod pokład w poszukiwaniu wytchnienia i po prostu przytulnego kąta.

Oto jest! Zakątek kuszący poduchami i wygodnymi miejscami do spania, z delikatnym kołysaniem do snu. Na samą myśl robi mi się błogo, zwłaszcza, kiedy przez okno (bulaj) można obserwować zachodzące słońce, delektując się widokiem delikatnie falującej wody. Czarter jachtu to nie tylko czerpanie radości z pływania, ale też czas spędzony pod pokładem - jedzenie, odpoczynek, wieczorna sjesta, spanie. Jest tyle możliwości relaksu i to wszystko na jachcie. A na pokładzie jest jeszcze przyjemniej, ale to zupełnie inna historia ;)

« Jak odpocząć z dziećmi na wakacjach? Trzy super inspiracje, gdzie spędzić Sylwestra! »