Aktualności Aktualności RSS

Agroturystyka w Toskanii

Toskania większości z nas kojarzy się z zatłoczoną latem Florencją. Jednak ten region Włoch, turystom oferuje o wiele więcej możliwości w szczególności tym osobom, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku.

Wybierając się do Toskanii, najczęściej większość z turystów wybiera kierunek: Florencja – miasto należy do jednych z najpiękniejszych w kraju i nic dziwnego, że w sezonie letnim odwiedzane jest przez osoby z całego świata. Florencja zachwyci każdego, nie tylko miłośnika architektury czy wybornego jedzenia lub wina. Niestety jej urokami w sezonie letnim można delektować się w spokoju bardzo rzadko – wybierając się w szczycie turystycznym trzeba liczyć się z tym, że w mieście panuje tłok, a do muzeów będziemy stać w długich kolejkach. Jeśli nie mamy ochoty na takiej wątpliwej jakości atrakcje, powinniśmy wybrać się do Florencji zimą i jesienią – miasto nie traci nic na swoim uroku. Jednak w sezonie letnim nie powinniśmy szerokim łukiem omijać pięknej Toskanii, w szczególności jej wiejskich i niezwykle urokliwych zakątków.

Agroturystyka w Toskanii

Gdy w sezonie letnim Florencja pęka w szwach od ilości turystów, małe miasteczka i wsie wolne są od zgiełku. Toskania to wyjątkowy region, w którym osoby pragnące się zrelaksować uczynią to bez większego problemu. Na urlopowiczów czekają nie tylko piękne krajobrazy, ale także smaczna kuchnia oraz wina, od których można dostać prawdziwego zawrotu głowy. W Toskanii czekają na nas także małe, klimatyczne miasteczka i wsie, które swoim czarem zachwycą najbardziej wymagających turystów.

Agroturystyka w Toskanii to rozbudowana baza noclegowa, rozsiana po najpiękniejszych zakątkach regionu. Osoby szukające wytchnienia od szarej i męczącej codzienności z pewnością znajdą coś dla siebie. W Toskanii możemy wynająć nie tylko pokoje w agroturystycznych obiektach, ale także całe domy i wille z basenami, gdzie będziemy mogli się cieszyć prywatnością w gronie rodzinny lub przyjaciół. Większość z powyższych obiektów charakteryzuje się komfortowym wnętrzem oraz wyjątkową, toskańską estetyką. Takie wille oraz domy w Toskanii zlokalizowane są w malowniczych miejscach i już od wschodu słońca będziemy mogli nacieszyć nasze oczy pięknymi plenerami. Ponadto bardzo często właściciele takich obiektów agroturystycznych przygotowują dla urlopowiczów różne atrakcje – możemy w nich brać udział, jeśli będziemy mieli na to ochotę. Gdy znudzi nam się taka forma wypoczynku, zawsze będziemy mogli wybrać się pozwiedzać okoliczne wsie oraz miasteczka – mieszkańcy regionu są bardzo przyjaźni i z pewnością, dzięki nim poznamy regionalną kulturę.

Ile kosztuje pobyt?

W Toskanii możemy wynająć pojedyncze pokoje lub całe domy lub wille – wszystkie te obiekty znajdują się w różnych zakątkach Toskanii. Cena pobytu zależy oczywiście od danego obiektu - im jest on bardziej ekskluzywny, tym jego cena za dobę jest wyższa. Gdy wybieramy się w pojedynkę lub mniejszą grupą najtaniej jest nam wynająć pokój lub pokoje – ceny za dobę zaczynają się już od kilkudziesięciu euro. Przy liczniejszej grupie, lepiej jest wynająć dom lub willę – ceny zaczynają się od kilkuset euro za dobę. Przed rezerwacją należy sprawdzić ile osób może zakwaterować się w obiekcie i jaki jest minimalny okres wynajęcia.

 

Agroturystyczna baza noclegowa w Toskanii to komfortowe obiekty, zlokalizowane w bardzo malowniczych zakątkach regionu. Takie wakacje w Toskanii to idealna okazja, by wypocząć i zapoznać się z miejscową kulturą. 

 


« Rynek mieszkań na Białołęce Start hotel Aramis jest idealny dla poszukiwaczy taniego noclegu, ale i nie tylko »