Aktualności Aktualności RSS

Zagraniczny wyjazd na majówkę? Oszczędź na kursie euro!

Z niecierpliwością odliczasz dni pozostałe do tegorocznej majówki? Zaplanowałeś sobie w tym okresie zagraniczny wyjazd, podczas którego zamierzasz wypocząć za wszystkie czasy? Nie zapomnij jeszcze przed wyjazdem wymienić waluty. Unikniesz dzięki temu kosztów automatycznego przewalutowania, które poniósłbyś płacąc kartą za zakupy. Najlepsze kursy euro znajdziesz na internetowych giełdach walutowych. Oszczędności względem transakcji zawartej w banku lub stacjonarnym kantorze mogą wynieść nawet około 8%.
 

Zasady działania elektronicznych giełd walutowych

Giełdy walutowe to serwisy, które oferują wymianę walut na zupełnie innych zasadach niż banki i kantory. Pełnią one funkcję pośrednika pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. To zatem jedynie od nich samych zależy, po jakich kursach wymieniają walutę. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, będziesz musiał w tym celu zarejestrować się na stronie wybranego serwisu, aktywować konto, a następnie doładować swój elektroniczny portfel. System automatycznie dobiera komplementarne oferty uczestników giełdy, co zapewnia sporą oszczędność czasu oraz wygodę. Wymienione pieniądze będziesz mógł przelać na konto walutowe (własne lub innej osoby), a także wysłać za niewielką opłatą za granicę. W Walutomacie możliwe są przelewy zagraniczne do 33 krajów europejskich.
 

Ile można zaoszczędzić?

Zgodnie z danymi statystycznymi serwisu Walutomat, użytkownicy tej najdłużej działającej w Polsce giełdy walutowej oszczędzają nawet do 8% na każdej wymianie. Załóżmy więc, że zamierzasz kupić 1000 euro. Już jednorazowa transakcja na taką kwotę, zapewnia ci zysk w okolicach nawet 200 zł. Aktualne oraz archiwalne kursy euro znajdziesz na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Warto skorzystać zwłaszcza z danych na interaktywnym wykresie. Pozwala on zapoznać się z najlepszymi kursami zakupu oraz sprzedaży euro, a także porównać je względem historycznych notowań europejskiej waluty na świecie. Dane są wyświetlane za pomocą linii w różnych kolorach, co zapewnia wysoką czytelność. Możesz samodzielnie zdecydować, jaki zakres czasowy będą obejmować prezentowane informacje. Ponadto masz możliwość przeczytania najnowszych komentarzy, prognoz i analiz specjalistów rynku walutowego.
 

Czy wymiana walut w internecie jest bezpieczna?

Możesz być całkowicie spokojny o bezpieczeństwo swoich pieniędzy oraz danych osobowych. Serwisy internetowej wymiany walut posiadają bowiem analogiczne zabezpieczenia, jak platformy bankowości elektronicznej. Należy do nich zaliczyć zwłaszcza protokół szyfrowania danych SSL, zapobiegający atakom cyberprzestępców. Największe platformy walutowe w Polsce są również wyposażone w system uwierzytelniania tożsamości za pomocą kodów SMS.
 

Podsumowanie

Możesz więc w łatwy sposób zaoszczędzić swoje pieniądze przed zagranicznym wyjazdem na majówkę. Wymień walutę za pośrednictwem internetowej giełdy, a w twojej kieszeni pozostanie nawet kilkaset złotych.

« Wakacje nad morzem z dzieckiem? Zadbaj o odpowiednią ilość atrakcji Magiczny Kraków, czyli największe atrakcje turystyczne stolicy Małopolski »