Aktualności Aktualności RSS

Wypoczynek nad morzem – Sopot

Jest w pełni zrozumiałe, że latem większość turystów na wypoczynek wybiera jeziora lub morze. Jeżeli spojrzymy na miejscowości położone nad Bałtykiem, bardzo często wybór pada na Trójmiasto, a więc Gdynię, Gdańsk i Sopot. W tym artykule skupimy się właśnie na trzeciej z tych miejscowości, która jest zdecydowanie mniejsza od dwóch pozostałych, ale może to być z korzyścią dla turystów. Sprawdzamy, dlaczego warto wybrać Sopot i właśnie tutaj zatrzymać się podczas najbliższych wakacji.
 

Gdzie leży Sopot?

Sopot to miasto położone bezpośrednio nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim, między Gdańskiem a Gdynią. Jak już zauważyliśmy wcześniej, właśnie z tymi dwoma dużymi miastami Sopot tworzy aglomerację Trójmiasta. Jako ciekawostkę można dodać, że Sopot to nie tylko najmniejsze miasto na prawach powiatu w Polsce, ale przy tym najmniejsze, w którym władzę wykonawczą sprawuje nie tyle burmistrz, ile prezydent. Sam Sopot jest bowiem zamieszkiwany przez ok. 35 tys. mieszkańców. To naprawdę niewiele, jeżeli spojrzymy na liczbę ludności Gdyni (ok. 245 tys.) i Gdańska (ok. 582 tys.).
 
Już pod względem wypoczynku najważniejsze jest, że Sopot jest położony nad Morzem Bałtyckim. Jest to znany kurort nadmorski i uzdrowiskowy.
 

Co warto zobaczyć w Sopocie?

Niezależnie od tego, w jaki sposób przemierzamy Sopot – pieszo czy samochodem, miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Przede wszystkim to niebieskie Morze Bałtyckie i piaszczyste plaże, a więc to, co jest najważniejsze w sezonie wakacyjnym. Warto pamiętać, że właśnie w Sopocie i to już od 1961 roku odbywa się konkurs piosenki Sopot Festival, którego gospodarzem jest Opera Leśna.
 
To jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić w Sopocie, oczywiście nie tylko w okresie trwania festiwalu. Na pewno Sopot kojarzy się również z drewnianym molo. Wystarczy dodać, że jest to najdłuższe na Starym Kontynencie molo z drewna. Już samo to zachęca do tego, aby zobaczyć i przejść się po tej konstrukcji. Inne miejsca warte odwiedzenia w Sopocie to z pewnością latarnia morska i sopocki Monciak. To reprezentacyjna ulica Sopotu, która nosi nazwę Bohaterów Monte Cassino. Jednak nazwa ta jest zbyt długa i została uproszczona do Monciaka. Właśnie tą ulicą latem przetaczają się niezliczone  rzesze turystów.
 

Gdzie zatrzymać się w Sopocie?

W związku z tym, że Sopot to naprawdę znana miejscowość turystyczna, nie ma nic dziwnego w tym, że jest tutaj mnóstwo miejsc noclegowych. W zasadzie każdy znajdzie coś na swoją kieszeń od kwater prywatnych, przez hostele, aż po znakomicie wyposażony i komfortowy hotel przy plaży w Sopocie.
 
Wybór hotelu to zdecydowanie najlepsza opcja. Przy wyborze takiego miejsca noclegowego turyści mają co robić również wówczas, kiedy nie dopisuje pogoda na zewnątrz. Takie hotele są wyposażone i dostosowane do potrzeb urlopowiczów, co jest dodatkowym atutem wypoczynku nad morzem w Sopocie.
 
Nie ulega wątpliwości, że warto wybrać Sopot jako miejsce wypoczynku. Oczywiście warto odwiedzić to miasto nie tylko w sezonie letnim. Jest to ciekawe miejsce na ucieczkę od codziennej rutyny również poza wakacjami. Szczególnie że nawet najlepsze hotele zlokalizowane przy plaży w Sopocie i z widokiem na morze mają wówczas atrakcyjne ceny. Zwłaszcza na weekendowy wypad jest to więc ciekawe miejsce na wypoczynek w tej części Polski także jesienią, zimą i wiosną.

Materiał zewnętrzny

« Dlaczego zimą warto spędzić rodzinne ferie nad morzem?