Aktualności Aktualności RSS

Wycieczki szkolne do Anglii

Wycieczki szkolne od zawsze były jednymi z przyjemniejszych chwil edukacji. Każdy z nas pamięta klasowe wyjazdy w góry, do Warszawy, Krakowa, Wrocławia lub innych okolicznych atrakcji. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi sposób organizacji wycieczek szkolnych. Tym, co było do tej pory na barkach rodziców i nauczycieli, zajmują się wyspecjalizowane biura podróży. Organizują one różnego typu wyjazdy edukacyjne i wycieczki szkolne – krajowe oraz zagraniczne. Korzystanie z ich usług to nie tylko gwarancja udanej rozrywki dla dzieci, ale również doskonała organizacja pobytu i maksymalne bezpieczeństwo każdego z uczestników. Coraz więcej rodziców, nauczycieli oraz dzieci docenia ofertę biur podróży, chętnie decydując się na korzystanie z ich usług. Przykładem mogą być edukacyjne wycieczki szkolne do Anglii, Francji lub Włoch.
 

Dlaczego Anglia na wycieczkę szkolną?

To bardzo dobre pytanie. Czy jest jakiś powód, aby decydować się na wycieczki zagraniczne, kiedy i w naszym kraju nie brakuje pięknych i ciekawych miejsc? Powodów jest całe mnóstwo. Do najważniejszych zaliczamy możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Dzieci w wieku szkolnym często nie miały okazji wyjechać za granicę. Taka wycieczka jest więc doskonałym przygotowaniem do podróżowania po świecie. Dzieci przemierzając autokarem kolejne kraje, mogą obserwować zróżnicowanie przyrody, krajobrazu i architektury. Oprócz tego, taka podróż uczy dzieci odpowiedzialności - za swój bagaż, kieszonkowe oraz kolegów. W zależności od wybranego wariantu, biura podróży najczęściej oferują wycieczki szkolne autokarem, dzięki czemu ich cena jest niższa i bardziej dostępna dla rodziców.
 
Wycieczki szkolne do Anglii obfitują w atrakcje. To przede wszystkim zwiedzanie najciekawszych i najbardziej znanych miejsc w tym kraju. Oczywiście pod opieką doświadczonego przewodnika, który w interesujący sposób o nich opowiada. Londyn jest oczywiście stałym i głównym punktem takich wyjazdów, z których dzieci przywożą nie tylko miłe wspomnienia. Zagraniczne wycieczki szkolne to również okazja do podszkolenia umiejętności językowych. Coraz częściej biura podróży łączą pobyt i zwiedzanie z warsztatami językowymi. Mogą mieć one postać zajęć szkolnych lub warsztatów na świeżym powietrzu. Cel jest jeden – nauczyć dzieci przy okazji wycieczki jeszcze lepszego posługiwania się językiem obcym. Sam fakt, że przebywają w środowisku, w którym język angielski jest używany, w naturalny sposób oswaja i zachęca do jego stosowania.
 

Organizacja wyjazdu

 
To, co do tej pory sprawiało największy problem podczas organizacji wycieczek, to poszukiwanie miejsc noclegowych, rezerwacje, układanie programu oraz organizacja transportu. Również wykupienie ubezpieczenia i dokonywanie wszystkich wpłat bywało kłopotliwe i bardzo czasochłonne. Biura podróży, specjalizujące się w wycieczkach szkolnych zwalniają rodziców i nauczycieli z tych obowiązków. Jednocześnie biorą na siebie wszystkie obowiązki, spoczywające na organizatorze. Cały wyjazd, jak i każdy z jego uczestników jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia. Również bagaże dzieci i opiekunów chronione są polisą ubezpieczeniową, z której zostanie wypłacone odszkodowanie w razie zagubienia lub zniszczenia walizek i toreb.
 

« Wróć zobacz więcej aktualności »