Aktualności Aktualności RSS

Wybieramy hotel na wypoczynek w górach

Wakacje, ferie zimowe oraz długie weekendy to okresy, w których najczęściej wybieramy się na krótsze i dłuższe wyjazdy. Bez względu na to, czy udamy się nad morze, czy w góry będziemy potrzebować noclegu. Ostateczny wybór hotelu lub pensjonatu zależy zwykle od kilku czynników. Może to być lokalizacja, cena, oferowane atrakcje. W poniższym tekście postaramy się skupić właśnie na tych kwestiach, na przykładzie hotelu z ofertą SPA. Zapraszamy do lektury.

Wybór miejsca na nocleg determinuje czas pobytu

Nie ulega wątpliwości, iż na wybór hotelu bardzo często wpływ ma to, jak wiele dni chcemy w nim spędzić. Im okres ten jest krótszy, tym mniejsze są nasze wymagania. Przykładowo chcąc spędzić weekend w SPA w Karpaczu nasze oczekiwania skupione będą wokół oferty SPA. Zupełnie czym innym będziemy kierować się wybierając hotel w Karpaczu na 2 lub 3 tygodniowy urlop.

Lokalizacja hotelu powinna pasować do naszych preferencji

Każdy z nas jest inny. Każdy też ma ulubioną formę spędzania wolnego czasu. Niektórzy w hotelu głównie nocują, a inni całe dnie spędzają na wycieczkach, spacerach itd. Jeszcze inni z hotelu wychodzą niechętnie, zwłaszcza jeśli ma on bogatą ofertę dla gości. Basen, sala do ćwiczeń, usługi masażu, szeroka oferta różnego rodzaju zabiegów upiększających, dostępność leżaków i ogrodu mogą sprawić, że część gości spędzi większą część swojego pobytu na jego terenie. Już te dwie różnice w podejściu do wypoczynku pokazują, że lokalizacja może dla każdego mieć inne znaczenie. Dla pierwszej grupy osób ważne jest, aby wybrany hotel był dobrą bazą wypadową do wycieczek i uprawiania aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkowym plusem może być np. umiejscowienie blisko miasta.
Przykładowo wybierając hotel SPA Karpacz możemy być w górach a jednocześnie mieć blisko wszystkie udogodnienia, które wiążą się z bliskością miasta. Dla osób, które lubią wypoczynek w jednym miejscu, idealny hotel może być zlokalizowany w lesie z dala od zgiełku miasta.

Lokalizacja a środek transportu, którym podróżujemy

Wybierając się na urlop samochodem nie stanowi dla nas większej różnicy to czy hotel znajduje się bliżej centrum, czy z dala od najbliższego miasta. Jeśli jednak planujemy przyjazd pociągiem warto odpowiednio wcześniej zastanowić się w jaki sposób będziemy przemieszczać się na miejscu? Czy w miejscowości funkcjonuje w miarę dogodna komunikacja miejska? Jeśli nie, wybór oddalonego od centrum miasta ośrodka może nie być zbyt trafiony. Środek transportu nabiera jeszcze większego znaczenia, jeśli na urlop wybiera się rodzina z małymi dziećmi. Kto ma własne pociechy ten doskonale wie, że spakowanie się na wakacje to nie lada wyczyn i często ledwo udaje się domknąć bagażnik sporego kombi, aby wszystko zabrać.

Dobry hotel spełnia różne potrzeby klientów

Wiemy już, że na atrakcyjność hotelu duży wpływ ma jego lokalizacja. Pora na punkt drugi, czyli atrakcje, które może nam zaoferować. Im ich lista jest dłuższa tym oczywiście lepiej. Każdy z nas ma ulubioną formę spędzania wolnego czasu. Im pobyt jest dłuższy tym atrakcje zaczynają mieć znaczenie. SPA, basen, centrum odnowy biologicznej, kort tenisowy, stół bilardowy, wypożyczalnia rowerów to tylko niektóre z nich. Pamiętajmy, że jednym z czynników, na które nie mamy wpływu podczas urlopu jest pogoda. W czasie deszczu zazwyczaj pozostajemy w hotelu. Mając liczne atrakcje na miejscu nie będziemy się nudzić, co wpływie korzystnie na cały urlop i postrzeganie hotelu w przyszłości.

Cena, czyli za tak naprawdę płacimy?

Nie ulega wątpliwości, że cena jest bardzo kluczowym argumentem za wyborem danego hotelu. Szczególnie jeśli planujemy dłuższy pobyt, przy porównaniu bardzo podobnych ofert wygrywa zazwyczaj ta tańsza. A gdyby tak spojrzeć na cenę nieco inaczej. Przykładowo co mówi nam cena 220 zł za dobę? Tak naprawdę niewiele poza tym, na jaki wydatek musimy być przygotowaniu na koniec pobytu. Jeśli jednak spojrzymy na nią bardziej całościowo może okazać się, że w jej ramach mamy nie tylko nocleg, ale pełne wyżywienia. Do tego dochodzi doskonała lokalizacja obiektu i liczne atrakcje na miejscu. Jeśli dodamy do tego specjalne oferty typu first minute możemy zaoszczędzić kilka-kilkanaście procent ceny. Vouchery i karty stałego klienta to kolejne elementy polityki cenowej, której celem jest pozyskać i przyzwyczaić do siebie klienta.

Gdzie szukać idealnego hotelu?

W dobie Internetu nie stanowi to żadnego problemu. Każdy szanujący się hotel posiada obecnie własną stronę internetową. Dodatkowo działają specjalne portale agregujące oferty wielu hoteli. Wystarczy wpisać w ich wyszukiwarkę frazę typu hotele SPA Karpacz, a naszym oczom ukaże się lista ofert okolicznych ośrodków. Stąd już tylko krok do rezerwacji. Dodatkowym plusem takich portali są zamieszczane na nich opinie na temat poszczególnych ośrodków. Może nie stanowią one wyroczni w podejmowaniu ostatecznej decyzji, ale pozwolą uniknąć niepotrzebnych niespodzianek. Przykładowo hotel usytuowany obok ruchliwej ulicy raczej nie będzie się tym chwalił w swoim opisie. Wiedząc o tym odpowiednio wcześniej, możemy dopytać przez telefon, na którą stronę wychodzą okna z naszego przyszłego pokoju.

Podsumowując wybór hotelu zarówno na dłuższy jak i krótszy pobyt rządzi się nieco innymi prawami. Jedno jest pewne. Biorąc pod uwagę, że każdy wyjazd wiąże się ze sporymi wydatkami warto poświęcić mu nieco czasu. Nie ma nich gorszego niż pobyt w miejscu, które mocno odbiega od naszych oczekiwań, za który na koniec przyjdzie nam sporo zapłacić.

 

Materiał zewnętrzny

« Najpopularniejsze atrakcje Beskidu Sądeckiego Warmiński Hotel & Conference czeka na gości! »