Aktualności Aktualności RSS

Wakacje w... Polsce? Nowy trend w biurach podróży

Choć wakacje dla wielu z nas kojarzą się głównie z zagranicznymi, bezkresnymi plażami, palącym słońcem i hotelami z basenem, to coraz częściej zamiast tropików wybieramy nasz kraj - Polskę.

To nie żart - wycieczki po naszym kraju królują w biurach podróży, co bardzo nas cieszy. Specjaliści z firmy MAPY.COM.PL jednogłośnie stwierdzają: niejednokrotnie bywa tak, że podróżujemy po europejskich stolicach czy słynnych zagranicznych kurortach, nie znając tak na prawdę swojego własnego kraju, który przecież jest piękny.

Czym wyróżnia się Polska?

Polska jako jeden z nielicznych krajów może pochwalić się tak różnorodnym krajobrazem. Od północy mamy przecież dostęp do Morza Bałtyckiego oraz piękne, piaszczyste plaże z unikalną nadmorską roślinnością, zaś od południa tereny górzyste - Karpaty, Sudety i Góry Świętokrzyskie. Cud natury, jakim są nasze Mazury daje nam ogromne możliwości żeglowania, podobnie jak mniejsze zbiorniki wodne, "porozrzucane" po całym kraju: Jezioro Żywieckie, Zalew Zegrzyński czy Solina.

Oprócz tego liczne zamki, twierdze i mury, świadczące o naszej bogatej w doświadczenia historii. Dla miłośników miejskiego życia również znajdzie się wiele możliwości: wystarczy odwiedzić jedno z miast, takich jak Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice czy Gdańsk, by aktywnie spędzić urlop wedle swoich własnych preferencji. Słowem - dla każdego coś dobrego.

Jak zwiedzać?

Tutaj wachlarz możliwości również jest ogromny. Wybór sposobu zwiedzania Polski podyktowany jest potrzebami i możliwościami turystów. Możemy wyruszyć w Polskę na własną rękę - samochodem, bo przecież nasza krajowa sieć dróg i autostrad z roku na rok ulega polepszeniu: powstają nowe trasy, obwodnice i autostrady, dzięki którym podróż, nawet z jednego końca na drugi, jest szybka, sprawna i przyjemna.

Można także podróżować pociągiem lub autokarem - oferta tych drugich jest obecnie tak atrakcyjna, że nie opłaca się ponosić wysokich kosztów związanych z paliwem do własnego samochodu, zaś sama podróż jest bardzo komfortowa. Bardzo często na pokładzie wysokiej klasy busów znajdziemy darmowy internet Wi-Fi, gniazdko do podładowania telefonu czy laptopa, higieniczną toaletę oraz mini-barek.

Ci bardziej odważni mogą także spróbować swoich sił w podróżowaniu auto-stopem! Wówczas najlepiej jest przemieszczać się w małej grupie lub parami, ponieważ szansa na znalezienie miejsca dla dwóch osób jest bardziej prawdopodobna, niż na przykład dla czterech. To z pewnością opcja bardzo ciekawa, jednak nie wszyscy mają na tyle odwagi, by to zrobić. Spontaniczność, otwartość i komunikatywność na pewno się tutaj przydadzą!

A może z biurem podróży?

Jeśli nie masz czasu na planowanie urlopu, szukanie miejsc noclegowych i atrakcji turystycznych w okolicy, a posługiwanie się mapą, atlasem drogowym czy nawigacją GPS nie jest Twoją najmocniejsza stroną, możesz postawić na wakacje zorganizowane. Ta opcja na pewno przyciągnie tych, którzy są mocno zorganizowani i lubią znać harmonogram wyprawy z dużym wyprzedzeniem.

Jedno jest pewne - Polska to piękny kraj, dlatego nie warto marnować czasu i po prostu ją zwiedzać! Nieważne, czy wybierzesz się na przeciwległy kraniec, czy tylko do położonego niedaleko miasteczka - bez wątpienia wspomnienia będą cudowne. Planując urlop, przypomnij sobie o dobrodziejstwie naszego kraju i to od niego zacznij poznawanie świata!

« Planujesz Wypoczynek nad morzem? Wybierz Hotel w Juracie ! Decydujesz się na wypoczynek w Trójmieście? Poznaj najciekawsze imprezy! »