Aktualności Aktualności RSS

Wakacje w Albanii

Kolejny rok spędzony nad polskim morzem i niepewność, czy pogoda dopisze? Zapomnij o tym. Jest tyle innych kierunków w Europie, z których na pewno będziesz mógł coś dla siebie wybrać. Niekoniecznie musi to być droga Hiszpania czy zatrzymana w miejscu Grecja. Kierunkiem, który cieszy się coraz większą popularnością w Europie jest Albania.
 
Kraj przez wielu naprawdę słabo kojarzony, powoli staje się perłą Bałkanów. Albania położona nad Morzem Adriatyckim i Jońskim, jest znakomitym miejscem do spędzania czasu aktywnie – na górskich wędrówkach, jak i na uprawianiu sportów wodnych. Albania po wielu latach komunistycznego reżimu i niezwykle powolnego wzrostu gospodarczego, w końcu zaczęła się odradzać. A to wszystko dzięki olbrzymi zastrzykom finansowym od inwestorów z całego świata. Powstają tu nowoczesne, 5 gwiazdkowe hotele, budowane są nowe drogi, a plaże są utrzymywane w idealnej czystości. Kraj ten kusi turystów nie tylko swoją infrastrukturą, ale również przystępnymi cenami, niższymi od greckich i porównywalnych z polskimi.
 
Jak dojechać do Albanii? Najwygodniej własnym samochodem, jadąc przez takie kraje jak Czechy/Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania. Droga być może jest daleka i warto podzielić ją na dwa dni, ale miejsce w którym się znajdziemy, z pewnością swoim pięknem i atrakcjami zrekompensuje nam wszystkie wysiłki i trudy podróżowania. Można również skorzystać z połączeń lotniczych do stolicy Albania – Tirany. Niestety z Polski takie loty nie są wykonywane.

OpublikowanoGrudzień 10, 2016

« Jak zorganizować dzieciom wakacje Termy zimą »