Aktualności Aktualności RSS

Urlop w Pobierowie - nie tylko na plaży

Nie trzeba lecieć samolotem kilka tysięcy kilometrów, aby spędzić udany urlop. Wystarczy przejechać kilkaset lub mniej kilometrów i mieć wspomnienia na całe życie. Jak to możliwe? Pobierowo to doskonałe miejsce na urlop.

 

Nuda w Pobierowie nie istnieje. Miejscowość w sezonie nie zasypia, a w miasteczku, szczególnie w jego centrum, przez 24 godziny na dobę można spotkać ciekawych ludzi z całej Polski, chcących spędzić wakacje w taki sam sposób.

My polecamy zapoznanie się na bliżej z atrakcjami Pobierowa, a na „dzień dobry” może być to wątek historyczny z Ewą Braum, kochanką Adolfa Hitlera, która była związana z Pobierowem.Przy ulicy Grunwaldzkiej w zachodniej części Pobierowa przy tuż za bazą ratowników stoi willa nazywana przez wielu domkiem Ewy Braun. Według niektórych świadków sam Hitler odwiedzał kochankę w Pobierowie, a co ciekawe spotkania były aranżowane przez Hermanna Göringa, mieszkającego w niedalekim Międzywodziu.

Aby trafić do domu Ewy Braun należy udać na zachód ulicą Grunwaldzką do samego końca. Za skrzyżowaniem z ulica Wspólną po prawej stronie znajduje się drogowskaz kierujący do bazy ratowników w Pobierowie. Kilkadziesiąt metrów za nim znajduje się trafostacja, koło której należy skręcić w ścieżkę przez las. Tą ścieżką trafimy do willi Ewy Braun w Pobierowie.

Warto też – szczególnie jeśli posiadamy dzieci – udać się do miejscowego Parku Linowego. W Pobierowie przy ulicy Grunwaldzkiej 74 na terenie ośrodka Polskie Morze znajduje się park linowy, oferujący możliwość aktywnego spędzenia czasu ze szczyptą adrenaliny. Przemierzanie profesjonalnie przygotowanych tras parku linowego w Pobierowie to jest znakomita rozrywka dzieci i ich rodziców, jak i młodzieży spędzających wakacje w miejscowości Pobierowo.

Miłośnicy spacerów powinni za to wybrać się do pobliskich lasów. Pobierowo to nie tylko spacery główną uliczką miasta, ale też obcowanie z naturą. Wybierzcie się na spacer i zobaczcie piękny pas lasów sosnowych w Pobierowie. Co ciekawe lasy nadmorskie tworzą 2 rozległe kompleksy wzdłuż wybrzeża. Ich istnienie to pośrednio mozolna praca nad ochroną strefy brzegowej i mocno podatnego na uszkodzenia środowiska glebowego siedlisk wydmowych.

Warto też odwiedzić stronę  http://www.pobierowo.com.pl/pobierowo_pensjonaty.htm  jeśli szukamy noclegu w pensjonatach nad morzem lub domach gościnnych. Ta urocza miejscowość oferuje swoim turystom bardzo rozbudowaną bazę noclegową, gdzie niezależnie od zasobności portfela każdy znajdzie coś dla siebie. Poza wspomnianymi pensjonatami znajduje się tu szereg apartamentów, pokoi w prywatnych kwaterach, pokoi w ośrodkach wczasowych, spa czy domkach letniskowych.  Serdecznie zapraszamy na urlop.

« Stomatolog na problemy z chrapaniem Warszawa – miasto tysiąca atrakcji »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo