Aktualności Aktualności RSS

Ubezpieczenie na wyjazd, dlaczego warto?

Masz w planach wyjazd na wakacje bądź też podróż w celach służbowych? Nie ma znaczenia, jaki jest Twój cel podróży lub też jak długa jest to trasa. Nigdy bowiem nie wiemy cóż, może nam się przytrafić na trasie. Los bywa czasem złośliwy i dlatego też warto, chcąc się uchronić przed przykrymi konsekwencjami, powinniśmy podjąć odpowiednie kroki.

Takim idealnym rozwiązaniem, jakie nas uchroni jest oczywiście ubezpieczenie na wyjazd. Nie jest to duży wydatek, a jednocześnie daje ogromny komfort psychiczny w razie jakichś awarii lub nawet konieczności holowania auta. Nikt nie chce, aby jego urlop już na stracie się zepsuł zatem, jest to słuszne rozwiązanie. W końcu każdorazowo jakiś problem na trasie to tylko dodatkowe nerwy, opóźnienie lub nawet w skrajnych przypadkach konieczność odwołania całego wyjazdu. Nie chcąc do tego dopuścić, powinniśmy nie tylko doczytać do końca niniejszy tekst, ale przede wszystkim skorzystać z zalecanego tu rozwiązania.

Mając w planach wyjazd nawet w przypadku kilkunastoletniego pojazdu, jest możliwość wykupienia dla niego krótkoterminowego ubezpieczenie assistance. Tego rodzaju produkt pozwala nie tylko zreperować auto w razie potrzeby, ale też odholować go do warsztatu samochodowego. Kierowca ma możliwość wykupienia assistance na podróż od 7 dni. Koszt takiego rozwiązania znacznie tańsze niż koszt lawety zatem przy ważnej z naszego punktu widzenia podróży jak najbardziej takowa inwestycja ma sens.

Oczywiście co sprytniejsi kierowcy próbują nabyć ów produkt „po fakcie”, czyli awarii samochodu. Jednak aktywacja produktu odbywa się minimum jeden dzień po dokonaniu opłaty za ubezpieczenie.
 

Warto sprawdzić warunki przed zakupem


Mimo wszystko każdy uczciwy kierowca śmiało może z tego rozwiązania skorzystać. Dzięki temu nie tylko nie przepłacimy, ale też nabędziemy ubezpieczenie, które jest skrojone do naszych potrzeb. Trzeba tu pamiętać, że ubezpieczenie nie zawsze gwarantuje nam pomoc w przypadku awarii. Przykładowo nasz pojazd zepsuje się niedaleko domu, to możemy liczyć tylko na jego odholowanie do pobliskiego serwisu. Kolejną ważną sprawą jest to, że ubezpieczenie posiada ograniczanie liczby pomocy (np. 1-2 dowozów paliwa w na przestrzeni konkretnego przedziału czasu). Takie ubezpieczenie na wyjazd może być również elementem dodatkowym do ubezpieczenia dla podróżnych czy transportu medycznego. Do tego można też znaleźć oferty z pomocą prawną czy pomocą tłumacza. Dlatego też nie jest rzadkością to, że ubezpieczyciele przygotowują zazwyczaj kilka rodzajów ubezpieczenia assistance. Mając OC i AC w podstawowych wersjach warto sprawdzić ich warunki, bo może się okazać, że zawarte tam usługi mają ograniczenia np. tylko na obszar Polski. Jeszcze do niedawna ubezpieczyciele niechętnie zgadzali się na ubezpieczanie pojazdów starszych niż 10-15 lat. Teraz to się zmieniło i sporo firm ma w ofercie assistance bez limitu wieku pojazdu bądź też stwarza pewne restrykcje w danym pakiecie. (np. holowanie na duże odległości w kraju lub za granicą).
 

Szukamy optymalnego ubezpieczenia


Nie jest łatwo znaleźć dziś w krótkim czasie dobre rozwiązanie ubezpieczeniowe, nie mając możliwości porównania poszczególnych ofert. Jest ich bowiem tak dużo, ale nie jesteśmy skazani na szczęście na spędzanie sporej ilości czasu wczytywaniu się w warunku poszczególnych ofert. Wystarczy bowiem skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek ubezpieczeń. Tego rodzaju narzędzia świetnie przeanalizują dla nas wszystkie assistance na podróż w kilka minut!
Naszą rolą jest tylko podanie kilku podstawowych informacji, a po chwili mamy do wglądu zestawienie interesujących nas produktów ubezpieczeniowych. To doskonałe rozwiązanie, aby bez potrzeby wychodzenia z domu skorzystać z tanich ubezpieczeń.
 
Jeśli zatem planujesz podróż autem, to koniecznie nie zapomnij się ubezpieczyć!
Dzięki naszej pomocy stanie się to dziecinnie proste. Do tego wszystko załatwisz od ręki!
Pamiętaj, działając z rozwagą, możesz zawsze cieszyć się spokojną podróżą z rodziną lub planując wyjazd służbowy!

« Noclegi - jak wybierać, czym się kierować? Jesienne odprężenie - weekend w Spa »