Aktualności Aktualności RSS

Termy zimą

Zima wcale nie musi byś najgorszą porą roku. Pomimo że mrozy i opady śniegu są wtedy codziennością, to również znakomity czas, aby doświadczyć niesamowitego uczucia, jakie daje kąpiel w gorących źródłach. W Polsce mamy kilka bardzo nowoczesnych i dużych kompleksów term. Większość z nich zlokalizowana jest na południu Polski, a dokładnie na Podhalu. Termy Bukowina, Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, Termy Szaflary, Termy Gorący Potok i w końcu Termy Chochołowskie. Do wyboru do koloru!
 
Planując zimowy pobyt w Zakopanem lub okolicach, koniecznie należy poświęcić jeden dzień na wizytę w tych obiektach. Dlaczego? Ponieważ to wspaniała frajda, móc się kąpać w ciepłej wodzie w zewnętrznych basenach, podczas kiedy temperatura powietrza ma wartość ujemną. Taka kąpiel ma również wiele właściwości leczniczych. Znakomicie wpływa na poprawę krążenia krwi,  zmniejsza stres i pozwala pozbyć się bólów reumatycznych. Stanowi również bardzo dobry sposób na przyspieszenie rekonwalescencji, na przykład po urazach.
 
Jeśli lubisz jeździć na nartach, to termy są idealnym sposobem na zrelaksowanie się po aktywnie spędzonym dniu. W takiej opcji warto rozważyć rezerwowanie hoteli, położonych w kompleksach term. Zaoszczędzisz wówczas wiele czasu na dojazd ze swojej kwatery do jednego z wybranych obiektów. Jeśli jednak sprawdziłeś już wszystkie polskie termy i nadal ci mało takiej zabawy, możesz się udać na Słowację, gdzie również takich kompleksów jest kilka – np. w Oravicy.

OpublikowanoGrudzień 14, 2016

« Wakacje w Albanii Gotówka na wakacjach »