Aktualności Aktualności RSS

Taksówka po Warszawie: czy to się opłaca?

Wiele osób odwiedzających po raz pierwszy stolicę może się zastanawiać, czy zamawianie taksówki w Warszawie to na pewno dobry pomysł. Krąży wiele mitów o wysokości stawek warszawskich taksówkarzy; nie brakuje też opinii, że podróżowanie taryfą to najmniej opłacalne rozwiązanie, jeśli chodzi o przemieszczanie się po stolicy. Jak jest w rzeczywistości?
 

Komunikacja miejska czy taksówka?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które przyjeżdżają po raz pierwszy do stolicy: komunikacja miejska czy taksówka Warszawa jest powszechnie uważana za jedno z najdroższych miast w Polsce, stąd przekonanie, że podobnie jest z cenami taksówek. Z tego względu warto już na wstępie obalić pewien mit – taksówka Warszawa nie jest wcale znacznie droższa niż taksówka w jakimkolwiek innym polskim mieście, które ma powyżej 200 tys. mieszkańców. Należy jednocześnie pamiętać, że komunikacja miejska w stolicy wcale nie należy do najtańszych – 4,40 zł za normalny bilet (tylko w 1 strefie, czyli w strefie miejskiej) to dość dużo w porównaniu do innych miast. Skąd ta różnica? Odpowiedź jest prosta – taksówkarze nie mogą zbytnio zawyżać cen, ponieważ na każdym kroku rywalizują nie tylko z innymi taksówkarzami, ale także dodatkowo – kierowcami Ubera. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to Urząd może ustalać dowolne ceny.
 

Wybór: w zależności od celu podróży

Okazuje się, że wiele zależy od tego, w jakim celu przyjechaliśmy do stolicy. Jeśli ma to być spotkanie biznesowe czy rozmowa rekrutacyjna – znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie taksówki. Dzięki temu zyskamy pewność, że nie spóźnimy się i będziemy na miejscu na czas. Zamówienie taksówki może być korzystne także w sytuacji, gdy wybieramy się na zwiedzanie Starego Miasta; w weekendy komunikacja autobusowa w tamtym kierunku jest ograniczona, a od Nowego Świata dostaniemy się na plac Zamkowy wyłącznie na własnych nogach. Komunikacja miejska jest z kolei najlepszym rozwiązaniem, jeśli dość dobrze znamy miasto lub potrzebujemy szybko dostać się na drugi koniec Warszawy (tutaj nieocenione może okazać się metro).

« Jak przygotować się do wyjazdu na ferie? Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja bezpiecznej podróży »


Turystyka - wybierz na Ceneo