Aktualności Aktualności RSS

Rejsy wakacyjne – czyli wygody podróży

Nie od dziś wiadomo, że w człowieku łączy się wiele sprzeczność, a jedną z nich jest ciągła potrzeba czynu i o wiele bardziej prozaiczne lenistwo. Dotyczy to praktycznie wszystkich aspektów życia, nawet wypoczynku!

Statkiem na wakacje

Ile razy obiecywaliśmy sobie, że w tym roku urlop spędzimy rozwojowo i aktywnie? Zwiedzimy świątynie Kambodży na rowerach, pospacerujemy po Wielkim Murze, albo przynajmniej wejdziemy na Giewont? I ile razy skończyło się na chęciach, bo to niedobre lenistwo pokrzyżowało nam szyki? Na szczęście teraz wszyscy fani aktywnego wypoczynku, którym „się nie chce” mają szansę zwiedzić kilka krajów, praktycznie nic przy tym nie robiąc! Jak to możliwe? Wystarczy wybrać się w rejs!

Dawniej rejsy wycieczkowe cieszyły się większą popularnością. Ale wielkie okręty transatlantyckie były też jedynym istniejącym sposobem na to, by przemieścić się z punktu A do punktu B. Później statki zostały przyćmione przez samoloty, które były o wiele szybszym środkiem lokomocji, ale obecnie rejsy znów wracają do łask – w myśl filozofii, że czasami podróż sama w sobie jest celem. Obecnie biura podróży proponują nam możliwość wypłynięcia w rejs, w trakcie którego będziemy mogli obejrzeć kilka krajów równocześnie, a jedyne, co będziemy musieli zrobić w tym celu, to wsiąść na luksusowy prom, gdzie znajdziemy wszystkie wakacyjne atrakcje!

Wszystkie atrakcje w jednym miejscu

W biurze podróży możemy wykupić cały pakiet, który obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd oraz liczne rozrywki, które są dostępne na pokładzie statku wycieczkowego. Te atrakcje to między innymi kina, dyskoteki, kasyna, a nawet centrum SPA i fitness (w czasie pływania po ciepłych morzach warto dbać o formę)! Do tego dochodzi również niesamowity klimat podróży, rodem ze starych filmów. Przewoźnik bardzo często oferuje również usługi polskich animatorów i przewodników, których zadaniem jest dostarczenie rozrywek małym i dużym pasażerom oraz oprowadzenie zainteresowanych osób po ciekawych miejscach i zabytkach w mijanych portach.

Rejs wakacyjny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy marzą o zobaczeniu kawałka świata, ale nie chcą przy tym ciągle przemieszczać się z miejsca na miejsce. Faktycznie – większość ludzi w trakcie urlopu chce wypocząć, a życie globtrotera jest jednak męczące. Takie rozwiązanie to idealny balans pomiędzy chęcią zobaczenia wielu ciekawych miejsc, a niechęcią do spania w hostelach i ciągłego marszu z plecakiem!

« Organizacja wesela: jak poradzić sobie z wyborem miejsca? Teneryfa: które kurorty sprzyjają rodzinnej turystyce? »