Aktualności Aktualności RSS

Pomysł na niezapomniane wakacje

Znudziły Ci się wakacje w hotelach z opcja all inclusive i chciałbyś przeżyć coś więcej, niż tylko plażowanie lub sączenie drinków na leżaku? Chciałbyś w końcu przeżyć niezapomnianą przygodę? Jeżeli lubisz obecność wody, z całą pewnością spodoba Ci się pomysł spędzenia wakacji na łodzi.

Rejs -  zakochasz się w tej przygodzie!

Każdy, kto chociaż raz skosztował morskiej przygody wie, jak bardzo ekscytujące mogą być rejsy. Decydując się na takie wakacje można przeżyć fascynującą przygodę, a także poznać ludzi przepełnionych pasją i ogromnym entuzjazmem. Przyjaźnie i znajomości, które zawierane są na aktywnych wakacjach, są niezwykle silne!

Obecne wiele firm oferuje zarówno szkolenia i kursy (tak, aby w przyszłości móc samemu wynajmować łódź), jak i czartery, a także rejsy. Rejs Karaiby, a może rejs po Morzu Śródziemnym? Wystarczy, że sprawdzisz ofertę tanie rejsy i już dziś możesz zarezerwować miejsce dla siebie i dla swoich najbliższych, fundując im niezapomnianą przygodę.

No ale dobrze… chce płynąć, ale nie wiem, jak mój organizm zareaguje na ciągłe przebywanie na morzu – takie wątpliwości ma wiele osób, które chcą po raz pierwszy skorzystać z takiej formy spędzenia wolnego czasu. Prawdą jest, że niektóre osoby będą źle znosiły wypoczynek na morzu. Dlatego, przed zarezerwowaniem rejsu, należy to sprawdzić. Po pierwsze, każdy sam wie, lub przypuszcza, czy będzie to dla niego przyjemna przygoda, czy też nie, czy lubi wodę, czy się jej boi. Jeżeli nie mamy co do tego pewności, można zdecydować się na początek na kilkugodzinny rejs po Morzu Bałtyckim lub po mniejszym zbiorniku, aby sprawdzić, jak reaguje nasz organizm. Jeśli wszystko będzie w porządku, z pewnością na jachcie doskonale sobie poradzisz.  Należy również pamiętać, że rejs, to nie tylko spędzanie czasu na morzu. To również ekscytujące wycieczki i zwiedzanie miast, do których przycumujecie. Wiele ofert zbudowanych jest w ten sposób, aby można było zażyć zarówno morskiej przygody, jak i cieszyć się pięknem nieznanych lądów.

 

Jaki akwen wybrać?

Możliwości jest naprawdę dużo! Wiele zależy od tego, czy chcesz przeżyć ekscytująca przygodę z wodą wdzierającą się na pokład i wysokimi falami. Jeżeli tak, możesz wybrać nasz Bałtyk, na którym naprawdę nie można się nudzić. Jeżeli na jachcie chciałbyś wypocząć, doskonałym wyborem będzie rejs tropikalny. Popularne są rejsy w Tajlandii, a wiele rodzin z dziećmi decyduje się na Kubę, Seszele, Tajlandię, albo nieco bliżej – rejsy Grecja, Kreta, czy Wyspy Jońskie też cieszą się popularnością. 

 

Co zabrać ze sobą?

Jeżeli już zdecydujesz się na rej jachtem, konieczne będzie zgromadzenie najpotrzebniejszych rzeczy. Organizatorzy rejsów powiadamiają zazwyczaj o tym, co należy wziąć na pokład. Przydatne rzeczy warto podzielić na kilka grup: dokumenty, ubrania, kosmetyki i lekarstwa, sprzęt i wyżywienie. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy, należy jednak pamiętać, że ich dobór uzależniony jest od wybranego akwenu, pory roku, a także rodzaju morskiego wypoczynku, stanu zdrowia itd.

Dokumenty.  Paszport, dowód osobisty, odprawy on-line, bilety lotnicze, patenty żeglarskie i inne certyfikaty (jeśli je posiadamy), indywidualne ubezpieczenie (firmy organizujące rejsy zapewniają ubezpieczenie na morzu – na lądzie ubezpieczenia takie nie obowiązują).

Ubrania. Strój kąpielowy, pianki, gumowe buty do pływania, lekkie koszulki i spodenki, ciepła odzież: dresy, polary, okulary przeciwsłoneczne, kurtę przeciwdeszczową, wygodne lekkie buty, ale też kalosze i klapki, czapeczkę.

Kosmetyki i lekarstwa. Kosmetyki, których używamy na co dzień, przybory do mycia, krem przeciwsłoneczny, bandaż, plastry, maść na stłuczenia, a także leki które zażywamy indywidualnie.

Sprzęt. Sprzęt do nurkowania, aparat fotograficzny, kamerę, stopery do uszu, telefon ładowarki do telefonów.

Wyżywienie. Tę kwestię warto uzgodnić z organizatorem. Najczęściej kupuje się świeże jedzenie na miejscu. Jeżeli płyniemy z dziećmi, które są niejadkami, zatroszczmy się o zabranie ich ulubionych produktów. 

« Wróć zobacz więcej aktualności »