Aktualności Aktualności RSS

Organizacja wesela: jak poradzić sobie z wyborem miejsca?

Przyjęło się mówić, że wesele to najważniejszy dzień w życiu. Jest w tym stwierdzeniu sporo racji, ale warto też dodać, że wydarzenie to jest zazwyczaj także jednym z najbardziej stresujących. Każda para nowożeńców chce, aby wesele było uroczyste dla nich i dla ich gości. Tylko jak je zorganizować, aby spełniło te oczekiwania?


Tradycja kontra nowoczesność

Z jednej strony nadal popularne są tradycyjne wesela, na których w jednej części wielkiej sali z balonami pod sufitem stoją stoły uginające się od jedzenia, a w drugiej goście tańczą do muzyki granej przez zespół. Plusem takiego rozwiązania jest danie gościom możliwości zabawy  w gronie, które zwykle spotyka się raz na kilka lat przy takich właśnie okazjach. Takie imprezy są jednak coraz częściej krytykowane przez młodych, którzy wolą – zarówno ze względów finansowych, jak i estetycznych – elegancki obiad w restauracji, bez tańców, ale za to z wyrafinowanym menu. W tym przypadku uczczenie zaślubin jest symboliczne, ale pozwala uniknąć młodym uczestniczenia w hucznej potańcówce, na którą w tak ważnym dla siebie dniu wcale nie mają ochoty.

 

A może inaczej?

Niektórzy decydują się na jeszcze inne formy zorganizowania wesela. W zależności od swoich pasji lub przekonań wybierają spotkania tematyczne (nurkowe, myśliwskie, ekologiczne, itp). Często jednak takie wesela są bardzo kameralne, bo zazwyczaj krewni nie są tak innowacyjni i elastyczni, jak młodzi małżonkowie. Nie chcąc nikogo urazić, ale też nie zmuszając się do uczestniczenia w czymś, na co nie ma się ochoty, można spróbować znaleźć rozwiązanie pośrednie. Niektóre hotele oferują możliwość przygotowania wesela nawiązującego do tradycyjnych wzorców, ale z zachowaniem dobrego smaku i dbałością o nowoczesne potrzeby gości. Wystarczy znaleźć pałacyk lub dworek, którego wnętrza stworzą klimatyczną oprawę, niemożliwą do osiągnięcia w zwykłych salach weselnych i pozwolą gościom poczuć się, jakby czas stanął w miejscu wiele wieków temu. Wesele samo w sobie przywołuje wiele starych tradycji, więc ewidentne nawiązania takiego otoczenia będą jak najbardziej na miejscu. Trudno też stworzyć bardziej uroczystą i niecodzienną oprawę dla tak ważnego wydarzenia. Propozycje dworkowej kuchni i nowoczesna infrastruktura dadzą natomiast gościom komfort, bez którego zabawa nie mogłaby być udana.

 

Artykuł przygotowany przez Dworek Hetmański

« Wakacje w Chorwacji - za i przeciw Rejsy wakacyjne – czyli wygody podróży »