Aktualności Aktualności RSS

Odkryj piękno wyspy Vis

Choć jest jedną z największych wysp chorwackich na Adriatyku, turyści na jej obszar zaglądają dość rzadko. Nie wynika to z braku atrakcji w tym miejscu, lecz z przeszłości wyspy. Jeszcze przez wiele lat po zakończeniu II wojny światowej, ze względu na swe położenie, była ona niedostępna dla gości. Sytuacja zmieniała się po rozpadzie Jugosławii. Wtedy też zaczęto odkrywać jej piękno oraz walory wypoczynkowe. Czym może zachwycić wyspa Vis? Jakie atrakcje czekają tu na turystów?Vis: wyspa z klimatem 

Kameralna atmosfera oraz śródziemnomorski klimat sprawiają, że ta wyspa jest wręcz wymarzonym miejscem na wypoczynek w Chorwacji. Fakt, że tak długo znajdowała się ona poza obszarem zainteresowania turystów sprawił, że jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny pod względem przyrodniczym. Wspaniałe gatunki ryb, delfiny oraz ośmiornice, okazałe wrzosy i piękne storczyki – takie atrakcje czekają na tych, którzy cenią nie tylko walory wypoczynkowe, ale i piękno chorwackiej natury. Wypoczynek na plaży w takiej scenerii bez wątpienia może im sprawić wiele przyjemności.


Spotkania z przeszłością

Podobnie jak inne chorwackie wyspy, tak i Vis może się pochwalić długą historią. Przypominają o niej cenne zabytki, którym również warto poświecić nieco uwagi. Amfiteatr oraz termy to pamiątki po starożytnych mieszkańcach wyspy, które można zobaczyć w najważniejszym na wyspie mieście Vis. Ważnym zabytkiem jest również franciszkański klasztor, będący bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu miasta. Turystów najbardziej intrygują jednak fortece, budowane w różnych okresach historycznych. Bizantyjskie i austriackie umocnienia do dziś wzbudzają zachwyt. Pięknym klasztorem oraz cytadelą z XIII wieku kusi z kolei Komiża, znana również z kościoła Matki Boskiej Pirackiej oraz unikalnego Muzeum Rybackiego.


Vis dla aktywnych

Ta wyspa jest też doskonałym miejscem dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Nie brak tu terenów wręcz wymarzonych dla miłośników sportów wodnych. Jedną z dyscyplin, która cieszy się tu coraz większym uznaniem, jest nurkowanie. Na lądzie również nie brak atrakcji, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują tutejsze trasy rowerowe.


Choć biura podróży zwykły pomijać tę wyspę, nie brak organizatorów dostrzegających niezwykłe walory tego miejsca. Dzięki Rainbow Tours, które ma w swojej ofercie również wypoczynek w Chorwacji, nieskażona masową turystyką wyspa Vis jest jednym z najlepszych miejsc na rodzinne wakacje. Każdy turysta spragniony wyjątkowych atrakcji i kameralnej atmosfery możne udać się w wyjątkową podróż na wyspę, która swym pięknem szybko pobija serca gości.

« Dużo podróżujesz? Rozważ zakup biletów na raty Wczasy po włosku »


Turystyka - wybierz na Ceneo