Aktualności Aktualności RSS

Noclegi - jak wybierać, czym się kierować?

Oferta turystyczna jest szeroko rozumiana dziedziną, w której ważne miejsce zajmuje baza noclegowa. Planując wyjazd rodzinny, służbowy lub pobyt leczniczy kluczowym elementem organizacji wyprawy jest rezerwacja noclegu.

Każda z podróży, różniąca się miejscem docelowym, długością pobytu, a także jego przebiegiem, wymaga skorzystania z oferty noclegowej, oferowanej w postaci pokoi hotelowych, apartamentów, kwater agroturystycznych lub noclegów w pensjonatach oraz hostelach. Wybierając noclegi, nie warto kierować się najniższą ceną, wiążącą się często z niskim komfortem oraz brakiem niektórych elementów wyposażenia pokoju. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego noclegu postaramy się przybliżyć poniżej.

Czytaj również - Jakie obiekty na nocleg wybierać?
Nocleg to miejsce na spędzenie nocy poza miejscem zamieszkania.
Wybieraj dobrze ciekawe i komfortowe noclegi.
 

Wyjazd służbowy - jaki nocleg wybrać?

Przed wyjazdem służbowym najważniejszą kwestią jest rozeznanie się w lokalizacji siedziby firmy, do której zostaniemy delegowani. Istotne znaczenie przy wyborze noclegu, poza dogodnym, krótkim dojazdem do firmy z kwatery ma długość pobytu. Jeśli wyjazd służbowy nie potrwa długo, warto wybrać nocleg w hotelu z darmowym parkingiem, bezpłatnym dostępem do sieci Wi-Fi oraz wyposażeniem pokoju w pościel, ręczniki, suszarkę do włosów oraz telewizję. Uwaga! Jeśli internet będzie niezbędny, warto upewnić się, czy sieć Wi-Fi w hotelu rzeczywiście działa. Dużym atutem miejsca będzie restauracja wewnątrz obiektu.


nocleg - pokój


Przed wyjazdem rodzinnym - jak zaplanować noclegi?

Wyjazd na rodzinny urlop wiąże się najczęściej z koniecznością zabrania dużej ilości bagażu oraz zapewnieniem komfortu najmłodszym. Wybierając noclegi nad morzem lub w górach, warto unikać najpopularniejszych kurortów, w których napotkamy wysokie ceny oraz tłum turystów. Wybierając miejsca zaciszne, z dużymi walorami krajobrazowymi, zapewnimy rodzinie wypoczynek w przyjemnych okolicznościach przyrody oraz zdrowe, świeże powietrze. Rodziny z dziećmi najlepiej wypoczną w domkach całorocznych z drewna, które posiadają teren rekreacyjny wokół oraz wyposażone są w podstawowe naczynia i sprzęty kuchenne. Warto sprawdzić, czy jest krzesełko do karmienia oraz wanienka dla dziecka. Noclegi w domkach to duża swoboda, możliwość rekreacji na ogrodzonym, bezpiecznym terenie, możliwość grillowania oraz relaksu w gronie najbliższych. Rodzinom na urlop nie polecamy hoteli, w których nie ma dostępu do kuchni oraz w których pobyt dzieci mógłby wiązać się z dezaprobatą pozostałych gości (hotele biznesowe).


Romantyczny wyjazd we dwoje - jaki nocleg będzie odpowiedni?

Na wyjazdy we dwoje warto wybierać urokliwe zakątki, zapewniające możliwość zwiedzania, wycieczek pieszych i rowerowych. Sprawdzą się zarówno malownicze, górskie miejscowości, nadmorskie kurorty oraz mazurskie tereny nad jeziorami. Na krótki wyjazd najlepsze będą piękne, polskie miasta, zachwycające architekturą, zabytkami i szeroką ofertą kulturalną. Nocleg dla dwojga najlepiej zaplanować w urokliwym, kameralnym pensjonacie, który oferuje wypożyczenie rowerów lub w hostelu, zlokalizowanym w samym centrum miasta. Doskonałą opcją będzie rezerwacja apartamentu, zapewniającego prywatność oraz dogodną lokalizację. Jeśli podróżujecie pociągiem, warto poszukać noclegu niedaleko dworca lub z łatwym dojazdem ze stacji. Dla ceniących spokój, koniecznie należy sprawdzić najbliższą okolicę obiektu. Jeżeli lubicie clubbing, wybierzcie noclegi w apartamentach lub w hostelu w centrum. Przed wyjazdem warto upewnić się, jakie jest wyposażenie obiektu. Czy noclegi uwzględniają ofertę śniadaniową oraz czy za wyposażenie pokoju pobierane są dodatkowe opłaty. Często ręczniki, skorzystanie z pralki lub żelazka wymagają uiszczenia dodatkowej opłaty, zwłaszcza w obiektach o niższym standardzie.


Wybierając hotel - nocleg24h.pl/c-hotel-  z kilkoma gwiazdkami w logo warto upewnić się, czy jego standard nam odpowiada. Obiekty, najczęściej zlokalizowane na prowincji, posiadają oznaczenia w zamian za wyposażenie, które rzeczywiście jest, jednak jego stan techniczny oraz długoletnie użytkowanie sprawiają, że nie niesie za sobą komfortowego wypoczynku. Najczęściej wyznacznikiem jakości usług jest cena.

Źródło zdjęć: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

nocleg24h.pl - polecane noclegi
 

« Jak wyjechać w Alpy na narty i nie zbankrutować? Ubezpieczenie na wyjazd, dlaczego warto? »


Turystyka - wybierz na Ceneo