Aktualności Aktualności RSS

Meksykańska przygoda czeka

Wspaniały klimat, wyjątkowe zabytki oraz piękna sceneria sprawiają, że Meksyk podbił serca miłośników dalekich podróży. Tu niemal na każdym kroku czeka wspaniała przygoda oraz atrakcje, które mogą zachwycić każdego. Gdzie warto się wybrać? 

 

Perły kolonialnego Meksyku

Choć dla większości turystów Meksyk to przede wszystkim zaginione miasta Majów oraz tętniące życiem Acapulco, biuro turystyczne Rainbow Tours zachęca do odkrywania piękna kolonialnych miasteczek. Na ich terenie pięknych budowli nie brakuje, a każda z nich ma swą wyjątkową historię. W jakich miejscowościach można do dziś poczuć niezwykły klimat dawnego Meksyku?

 

 

Zabytkowe Querétaro

Querétaro to jedno z ciekawszych miasteczek leżących w środkowej części kraju. Jego historyczne centrum przyciąga uroczą zabudową, wśród której nie brak cennych zabytków z czasów kolonialnych. Jednym z ciekawszych obiektów wzniesionych w tym czasie jest katedra z XVI stulecia, z którą o uwagę turystów walczy jeden z najpiękniejszych w tym kraju kompleksów klasztornych. To kościół oraz klasztor San Augustin, które przyciągają pięknymi dekoracjami oraz niezwykłymi rozwiązaniami architektonicznymi. To miasto może też zachwycić akweduktem, uznawanym za jeden z najważniejszych symboli miasta.

Z wizytą w Guanajuato

Guanajuato nie bez powodu uznawane jest za jedną z najpiękniejszych miejscowości w Meksyku. Wpisane ze względu na swą zabudowę na listę UNESCO przyciąga unikalnymi atrakcjami. Wąskie uliczki oraz kolorowe domy mogą oczarować, jednak wyjątkowo zachwyceni pobytem w tym mieście będą łowcy przygód i mocnych wrażeń. Dlaczego? Bo tu mogą oni zwiedzić jedyne w swoim rodzaju Muzeum Mumii. Niezwykłe eksponaty, jakimi są zmumifikowane szczątki ofiar wielkiej epidemii z XIX wieku, z pewnością są atrakcją dla tych, którzy cieszą się wyjątkowo mocnymi nerwami.

Puebla: miasto z charakterem

To kolejne miasto leżące w środkowej części Meksyku, któremu uroku odmówić nie można. Choć prężnie rozwija się tu przemysł, Puebla w dalszym ciągu może oczarować swym kolonialnym charakterem. Założona w XVI wieku może pochwalić się historyczną dzielnicą, która została doceniona i wpisana na listę UNESCO. Jakie obiekty warto poznać bliżej w czasie spacerów uliczkami starego miasta? Wzniesiona w XVI wieku katedra czy kościół św. Franciszka to najcenniejsze zabytki sakralnej architektury tego miasta. Uwaga turystów koncentruje się jednak na okazałych domach, wśród których nie brak perełek XVII-wiecznej architektury. To one najlepiej świadczą o bogactwie tutejszych mieszczan oraz o roli, jaką to miasto odegrało w dziejach Meksyku.

Różnorodność Meksyku i jego niebanalne atrakcje sprawiają, że wypoczynek w tym kraju może stać się wspaniałą przygodą. Na miłośników historii oraz kolonialnej architektury wyjątkowe atrakcje czekają tu przez cały rok. 

 

« Możliwości zwiedzania i aktywnego spędzania czasu podczas wakacyjnego urlopu Hotel w Szczecinie na konferencję »


Turystyka - wybierz na Ceneo