Aktualności Aktualności RSS

Magiczny Kraków, czyli największe atrakcje turystyczne stolicy Małopolski

Nie ulega wątpliwości, że Kraków to jedno z najpiękniejszych, o ile nie najpiękniejsze polskie miasto. Nie brak tu atrakcji turystycznych, które od razu nasuwają się na język, kiedy mówimy o stolicy Małopolski. Największe atrakcje byłej stolicy Polski omówi przewodnik po Krakowie z firmy KraKkos, o której więcej przeczytacie na stronie www.krakkos.pl.

 

Zamek Królewski na Wawelu

Z Krakowem kojarzy się przede wszystkim Zamek Królewski na Wawelu. Dlatego będąc tu choćby na chwilę, nie można tam nie zajrzeć. Wszak to duża część historii Polski. Nie zawsze szczęśliwa, ale jednak.

Smok Wawelski

Skoro Wawel to i Smok Wawelski. Co mówi o nim nasz przewodnik? - Kraków dla wielu turystów, również tych z zagranicy, kojarzy się właśnie ze Smokiem Wawelskim. Dlatego być w Krakowie, a nie zobaczyć pomnika naszego smoka ziejącego ogniem to mocne niedopatrzenie. Zawsze kierujemy tu swoich turystów. Nie moglibyśmy inaczej — kończy Pani Kasia, przewodnik z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Okno Papieskie

Święty Jan Paweł II to nie tyle historia Krakowa, ile całej Polski. Jest to jedna z tych osób, z których Polska może być dumna. Dlatego przynajmniej na chwilę warto przystanąć przy oknie Papieskim przy ulicy Franciszkańskiej.

Ogród Doświadczeń

Każdy, kto szuka nieco rozrywki, na pewno coś dla siebie znajdzie w Ogrodzie Doświadczeń i mówimy tu nie tylko o dzieciach, ale i dorosłych. Jest to miejsce, gdzie spotkać można wielu ludzi, którzy wykorzystując rozmaite zjawiska fizyczne, pokazują ciekawe doświadczenia.

Muzeum Historyczne Miasta Kraków

Otwarte w roku 1899 Muzeum Historyczne Miasta Kraków to jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Swoją siedzibę ma ono tutaj w Wieży Ratuszowej, Barbakanie, Fabryce Schindlera czy w Podziemiach Rynku.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Kościół Mariacki)

Kościół Mariacki to jeden z najpopularniejszych kościołów w Polsce. To właśnie tu na wieży widokowej każdego dnia co godzinę wygrywany jest hejnał. Sam Kościół Mariacki to natomiast budowla wzniesiona w stylu romańskim, którą otaczają dwie wieże.

Rynek w Krakowie

Wielu turystów krakowski Rynek uważa nie tylko za najpiękniejszy w Polsce czy Europie, ale i na świecie. To właśnie na terenie Rynku znaleźć można Kościół Mariacki, Sukiennice czy zabytkowe kamienice.

Podziemia Rynku

Jak sama nazwa wskazuje, podziemia Rynku znajdują się pod Rynkiem Głównym. Znaleźć można tam urokliwą i mocno tajemniczą trasę turystyczną, która ukazuje historię stolicy Małopolski.

Smocza Jama

Smocza Jama to natomiast krasowa jaskinia, gdzie według legendy mieszkał Smok Wawelski. Dziś to jedno z legendarnych miejsc Krakowa zwiedzać mogą również turyści.

Krakowskie kopce

W Krakowie znaleźć można cztery kopce, które poświęcone są wybitnym Polakom, odpowiednio Kościuszce, Krakusowi, Józefowi Piłsudskiemu oraz Wandzie. Być może nie są to najokazalsze atrakcje Krakowa, ale jednak bardzo ważne punkty na mapie tego pięknego miasta.

Nie są to oczywiście wszystkie atrakcje Krakowa. W zasadzie na dokładne zwiedzenie miasta potrzeba dwóch lub nawet trzech dni. Taką wycieczkę przed przyjazdem warto więc dobrze zaplanować. Niekoniecznie trzeba męczyć się z tym osobiście. W jej organizacji pomóc może też doświadczony przewodnik po Krakowie, który weźmie pod uwagę czas i oczekiwania turysty lub całej grupy osób zwiedzających Kraków.

« Zagraniczny wyjazd na majówkę? Oszczędź na kursie euro! Jak przygotować dziecko na kolonie? »