Aktualności Aktualności RSS

Komu zlecić wymianę opon?

Wymianę opon większość kierowców przeprowadza dwa razy w roku, choć oczywiście dużą popularnością cieszą się modele całoroczne, które minimalizują konieczność wizyt w specjalistycznych punktach. W tym wypadku też  z czasem przyjdzie konieczność, by wymieniać opony. O ile same koła można zmienić samodzielnie, o tyle często będziemy potrzebować wsparcia specjalistów. Chodzi o zapewnienie komfortu jazdy, bezpieczeństwa i oczywiście spełnienie szeregu wymogów. Do profesjonalnego warsztatu należy się także udać, gdy konieczna jest naprawa opon.

Przy wymianie opon zaufaj profesjonalistom

Wiele uwagi kierowcy poświęcają wyborowi nowych opon – na przykład letnich z https://noweopony.pl/opony/letnie/185/65/r15. Producenci stale zaskakują rozwiązaniami, które mają sprawić, że jazda będzie przyjemniejsza. Najczęściej decyzja o zakupie nowego kompletu jest podyktowana ilością przejechanych kilometrów wskazanych na liczniku na desce rozdzielczej. Zdarza się również, że koniecznie trzeba wymienić uszkodzoną oponę lub też nie chcemy dopuścić do obniżenia komfortu jazdy. Za każdym razem należy wybrać zestaw odpowiedni i do samochodu, i do naszych preferencji. Na rynku jest szereg różnych propozycji, co nie zawsze ułatwia podjęcie decyzji. Mają różne parametry, możliwości i oczywiście ceny. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zapytaj specjalisty, który się zna na wymianie opon.

Na co zwrócić uwagę przy wymianie opon?

Wymiana opon na letnie powinna być przeprowadzona, w momencie gdy średniodobowa temperatura przekracza 7 stopni. Wówczas zimowe modele się po prostu już nie sprawdzają. Ale zanim oddasz auto profesjonalistom, sprawdź prognozę długoterminową. Czasem warto się nieco wstrzymać, szczególnie gdy korzystasz z auta w nocy i o świcie, a wtedy przymrozki mogą jeszcze zaskoczyć. Przy wyborze opon oraz wymianie zaufaj profesjonalistom. Oni będą wiedzieć, jak najlepiej zadbać o komfort jazdy oraz twoje bezpieczeństwo. Dopasują również felgi oraz sprawdzą prawidłowe ustawienie kół. Profesjonalna obsługa obejmuje szereg różnych czynności, więc bez problemu kierowcy znajdą najlepszy warsztat, w którym można zostawić samochód, a potem ruszyć w drogę z nowymi oponami. Niezwykle istotnym aspektem jest wyważenie kół przez wymianą. Dzięki temu kierowca nie odczuwa uciążliwych wibracji pogarszających prowadzenie pojazdu, a poszczególne elementy zawieszenia nie zużywają się zbyt szybko. Poza tym profesjonaliści zwracają również uwagę na dokładne obejrzenie opon i kół po to, by wykryć możliwe uszkodzenia mechaniczne. Niektóre z nich będą wymagać naprawy, a inne muszą być wymienione na nowe.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

 

Materiał zewnętrzny

« Wakacje z psem - jak zaplanować wspólny urlop i gdzie go spędzić? Leki na depresję bez recepty - jakie wybrać? »


Polecane