Aktualności Aktualności RSS

Jakie waluty zabrać, wyjeżdżając na wakacje do Turcji?

Turcja to jeden z popularnych kierunków turystycznych wybieranych przez turystów z Polski. Jeżeli urlop masz zamiar spędzić właśnie w Turcji, sprawdź, jakie waluty warto ze sobą zabrać.
 

Lira turecka – waluta Turcji

Obowiązującą w Turcji walutą jest lira turecka. Kurs tej waluty w ostatnich miesiącach jest bardzo atrakcyjny dla turystów z Polski. Ponieważ złotówka umocniła się względem liry tureckiej, to wakacje w Turcji po prostu się opłacają – jest tanio. To jeden z głównych powodów, dla których ten kierunek podróży cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością wśród turystów z Polski.

Na stronie internetowej NBP kurs średni liry tureckiej jest podawany codziennie. Jeżeli chcesz zakupić właśnie tę walutę, najkorzystniej będzie skorzystać z kantoru internetowego. Kursy są tam korzystniejsze niż w tradycyjnych, czyli stacjonarnych kantorach. Nie masz rachunku walutowego i chcesz zabrać ze sobą gotówkę? Nic prostszego. Gdy zakupisz walutę w Rkantor.com, będziesz mógł bezpłatnie wypłacić środki w wybranym oddziale Raiffeisen Polbank lub w jednym z bankomatów sieci Euronet (koszt to 5 PLN lub 2,5 EUR).
 

Euro lub dolary amerykańskie także się przydadzą

Rozwiązaniem dla osób, które nie chcą nabywać waluty w kraju, jest zabranie ze sobą euro lub dolarów amerykańskich. Taka metoda również ma swoje zalety – kursy walut egzotycznych, a do takich zalicza się właśnie lira turecka, zmieniają się bardzo często. Bardzo możliwe, że na miejscu kursy będą bardziej atrakcyjne i nie stracisz na wymianie.

Mimo że to lira turecka jest obowiązującym w Turcji środkiem płatniczym, to w wielu miejscach nie będziesz miał problemu z zapłaceniem euro czy dolarami amerykańskimi. Ponieważ wiele miejscowości żyje z turystów, często można spotkać tablice cenowe, na których ceny są podawane w różnych walutach, w tym właśnie wyżej wymienionych.

Jeżeli z wakacyjnego wyjazdu pozostaną Ci środki w różnych walutach, również skorzystaj z kantoru internetowego. W ten sposób szybko sprzedasz liry tureckie, dolary amerykańskie czy euro po dobrych kursach.

« Przestrzenne sale konferencyjne w woj. podkarpackim i w woj. mazowieckim Czy to będzie podróżnicza rewolucja? Nowy nietypowy serwis podróżniczy! »


Turystyka - wybierz na Ceneo