Aktualności Aktualności RSS

Jaki rodzaj wypoczynku wybrać?

Wybór bazy noclegowej jest bardzo ważny i przesądza o całym kształcie urlopu. Często zastanawiamy się: morze, czy góry? Hotel, czy domki? Zgiełk kurortu, czy zaciszna, urokliwa wioska? Co wybrać? Wystarczy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

Wakacje z rodziną

Szukając noclegu na wakacje nie powinniśmy wybierać na oślep, czy pytać specjalisty rodem z programu typu wróżby online. Musimy niezwykle dokładnie przeanalizować swoją sytuację i zastanowić się czego oczekujemy. Wypoczynku? Czy może mocnych wrażeń? Wszytko zależy w dużej mierze od tego, z kim wyjeżdżamy. Jeżeli planujemy wakacje z rodziną, oczywiście szukać musimy miejsc możliwie wygodnych, zapewniających przyjazną atmosferę i gotowych odpowiadać na nasze, czasem troszkę nietypowe potrzeby. Kiedy podróżujemy z dziećmi, warto sprawdzić przed wyjazdem ceny oferowane w różnych miejscach za łóżka dla nich, obecność animatora zabaw, dziecięce menu, jak i oczywiście wyposażenie samego pokoju, dostosowane do wieku naszych pociech i ich potrzeb. Jeśli ktoś z członków rodziny jest na coś uczulony lub na specjalnej diecie, warto dowiedzieć się wcześniej o możliwość indywidualnego dostosowania menu, gdy rozważamy noclegi z wyżywieniem. Gdy jednak boimy się, że nie będziemy mieć absolutnej pewności, a dziecko lub my sami nie możemy jeść czegoś, co występuje bardzo powszechnie (np. glutenu, mleka, jajek), zawsze można wybrać obiekt z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków. Także podróż z domowym pupilem nie jest dzisiaj problemem, coraz więcej jest miejsc przyjaznych zwierzętom – choć może się to wiązać z symboliczną dopłatą do noclegu.

Urlop z partnerem/ partnerką

Na romantyczny urlop we dwoje powinniśmy wybrać miejsce, jakie obojgu nam sprawi przyjemność. Gdy ma to być wyjazd-niespodzianka np. w prezencie, to wybierzmy coś, o czym partnerka lub partner marzy od dawna. Może piękne miasto, może konkretny region, a może aktywność, za którą tęskni lub którą chce dopiero odkryć. Oczywiście oprócz tego, że spędzimy kilka dni w romantycznej atmosferze, wybierając luksusowy hotel, pensjonat czy zacisze, może nastrojową drewnianą chatkę lub niezwykle urządzony apartament, możemy spędzić czas inaczej. Ważniejsze przecież niż to, żeby móc prezentować się w makijażu i szpilkach, jest to, aby być razem. Aktywny wypoczynek, który zbliża, to doskonały sposób na bycie ze sobą jeszcze bliżej. Możemy wybrać czarter jachtu, wspólną wyprawę pod namioty, a może udział w innych jeszcze niezwykłych przeżyciach, czy to sportowych, czy twórczych. Taki wyjazd z pewnością będziemy mogli wspominać przez długie lata.

« Decydujesz się na wypoczynek w Trójmieście? Poznaj najciekawsze imprezy! Jak zorganizować dzieciom wakacje »