Aktualności Aktualności RSS

Jak zorganizować dzieciom wakacje

Mimo iż do wakacji pozostało jeszcze pół roku, warto już teraz pomyśleć o tym, jak zorganizować ten wolny czas swoim dzieciom. Biorąc pod uwagę nowe możliwości finansowania wielu rodziców, wynikające z programu 500+, może się okazać że pozostawienie tego tematu na sam koniec, zaowocuje brakiem wolnych miejsc na najciekawszych imprezach.

Nasze propozycje mają łączyć w sobie zabawę z edukacją. I jako takie, na pierwszym miejscu znajdują się obozy językowe. Organizowane w kraju i za granicą, niezmiennie co roku przyciągają wielu zainteresowanych. Przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności. Cena takiego obozu w kraju, to około 1500 złotych za 10 dni. Jeśli postanowimy wysłać swoje dziecko na obozy językowe zagraniczne, zapłacimy za taką przyjemność od 2500 złotych wzwyż.
 
Jeżeli dziecko nie przejawia zainteresowania nauką języków obcych, warto pomyśleć o bardziej aktywnym wypoczynku dla niego. Takim na pewno będzie obóz surwiwalowy. Takie imprezy cieszą się coraz większą popularnością i przypominają nieco telewizyjne programy z cyklu szkoła przetrwania. Oczywiście w znacznie łagodniejszym wydaniu, dostosowanym do umiejętności małych dzieci, jak również młodzieży, która także chętnie bierze w nich udział. Wakacje na obozie przetrwania mogą być organizowane w górach, lesie lub nad morzem. Dzieci będą uczyć się na nich samodzielności, zaradności i kreatywnego myślenia. Przygotowanie posiłków w warunkach polowych, organizowanie materiałów na obozowisko czy praca zespołowa, pozwalająca przygotować dziecko do wejścia w świat dorosłości.

OpublikowanoGrudzień 9, 2016

« Jaki rodzaj wypoczynku wybrać? Wakacje w Albanii »