Aktualności Aktualności RSS

Jak znaleźć tani nocleg w Kudowie Zdrój?

Uzdrowisko, piękne góry oraz formacje skalne w okolicy, świetna baza wypadowa do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów... Z takimi właśnie hasłami kojarzy się wielu osobom Kudowa-Zdrój. Ta popularna miejscowość, ulokowana w południowo-zachodniej Polsce, w górach, każdego roku przyciąga wielu turystów. Odwiedzają ją zarówno rodziny z dziećmi, jak i kuracjusze, a także osoby, które chcą po prostu aktywnie spędzić swój urlop. Nic więc dziwnego, iż baza noclegów jest tutaj niezwykle urozmaicona i przygotowana na potrzeby rozmaitych grup.

Park Zdrojowy: atrakcja w centrum Kudowy-Zdroju

Usytuowany w samym centrum tego uzdrowiskowego miasta Park Zdrojowy to imponujący, zabytkowy obszar, w którym można przechadzać się urokliwymi alejkami i szeroką spacerową promenadą. Jego początki datowane są na drugą połowę XVIII wieku. Park w Kudowie-Zdroju zachwyca rozmaitymi gatunkami roślin – zarówno tych znanych w naszym klimacie, jak i wyjątkowych, egzotycznych. Wybrane okazy to pomniki przyrody. Nie brakuje w nim również placu zabaw dla maluchów, urokliwego stawu z pomostkiem, a w jego pobliżu mieści się kudowska pijalnia wód. To właśnie na terenie parku znajdują się źródła, z których pozyskiwana jest lecznicza woda. W odległości zaledwie kilkuset metrów od Parku Zdrojowego można znaleźć malowniczo położone obiekty noclegowe – zarówno hotele, jak i luksusowe wille oraz pokoje gościnne. Sam park jest chętnie odwiedzany przez całe rodziny, pary oraz seniorów. Miłośnicy kawy i lodów znajdą na jego terenie ulubione przysmaki. Każdy, kto odwiedza Kudowę-Zdrój, zachwyca się bogactwem roślin i pięknem tego miejsca!
Park w Kudowie Zdrój

Poszukiwanie noclegu – miejsce dla rodzin

Aby znaleźć dogodne miejsce zakwaterowania, trzeba najpierw zastanowić się, jak liczną grupą wybiera się w góry. Jeśli planuje się przyjechać tutaj całą rodziną, na przykład na wakacje lub ferie zimowe, warto szukać przestronnych kwater z węzłem sanitarnym w pokoju. Rodziny chwalą sobie apartamenty – głównie ze względu na ilość miejsca oraz możliwość przygotowania posiłków (dobrze wyposażony aneks kuchenny zwykle jest dostępny w apartamencie). Powodzeniem cieszą się również hotele i to nie tylko na krótsze wypady. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę lokalizację pod względem miejsc, mogących zainteresować pociechy. Kudowa-Zdrój ma im sporo do zaoferowania. Wśród atrakcji dla dzieci wymienić można:

  •     Mountain Emotion – park linowy z torem dla dzieci,
  •     oryginalne, barwne Muzeum Żaby,
  •     liczne place zabaw i kolorowy Park Zdrojowy (opisany powyżej),
  •     Basen-aquapark "Wodny Świat" z wodą solankową,
  •     Muzeum Zabawek.

Warto przyjrzeć się też wyposażeniu danego hotelu lub pensjonatu oraz najbliższemu otoczeniu pod kątem najmłodszych (pokój zabaw dla dzieci, piłkarzyki, planszówki do wypożyczenia, bezpieczny plac zabaw w ogrodzie itd.).

Noclegi dla aktywnych w Kudowie-Zdroju

Wśród bogatej oferty pensjonatów w górach i prywatnych kwater nie brakuje miejsc przystosowanych dla osób, które preferują aktywne spędzanie czasu. Wiele z nich znajduje się w pobliżu rowerowych tras i pieszych ścieżek spacerowych. Nietrudno znaleźć też pensjonaty czy pokoje gościnne ulokowane w pobliżu lasu, co daje szansę na realny kontakt z przyrodą. W wybranych obiektach oferujących noclegi, możliwe jest wypożyczenie rowerów. Osoby uwielbiające sport i pieszą turystykę wędrują oczywiście po Górach Stołowych. Ogromną popularnością cieszą się Błędne Skały, w których można zagłębić się w tajemnicze, skalne labirynty. To m.in. tam kręcono jedną z części "Opowieści z Narnii". To jednak nie koniec atrakcji dla aktywnych. Właściciele pensjonatów lub kwater udostępniają swoim gościom boiska do siatkówki, letnie baseny w ogrodzie lub siłownie – zależnie od obiektu.

Tanie noclegi – jak i gdzie szukać?

Szukając niezbyt drogiego i atrakcyjnego pod względem położenia i wyposażenia obiektu, warto zajrzeć na stronę Meteor-turystyka.pl (https://meteor-turystyka.pl). W jednym miejscu zebrano tutaj ciekawe lokalizacje noclegowe w obrębie Kudowy-Zdroju – począwszy od przytulnych kwater prywatnych i pokoi gościnnych, idealnych dla miłośników gór, poprzez pensjonaty dla kuracjuszy, po luksusowe hotele ze spa – w sam raz na romantyczny pobyt w górach dla par. Wiele z tych obiektów ma specjalne oferty promocyjne dla osób, chcących zakwaterować się na dłużej. Wówczas cena za jeden nocleg jest niższa niż w przypadku krótkiego pobytu. Dodatkowo pensjonaty czy hotele tworzą promocje sezonowe, które publikowane są z wyprzedzeniem (oferty na czas ferii zimowych, Wielkanocy albo pobytu sylwestrowego). Często ceny pobytu w górach bywają korzystniejsze w tzw. sezonie niskim, czyli poza letnimi wakacjami lub sezonem narciarskim (na przykład na jesień).

Szukając noclegu w Górach Stołowych, dobrze jest skorzystać z przyjaznej wyszukiwarki obiektów noclegowych. Wówczas wybór najlepszego miejsca na wypoczynek w Kudowie-Zdroju jest dużo łatwiejszy. Nie bez znaczenia jest również to, w jakim celu przybywa się do tego uzdrowiska. Przemyślany wybór miejsca zakwaterowania sprawi, że pobyt będzie naprawdę przyjemny. A nuż okaże się ono ulubionym celem kolejnych wakacyjnych lub weekendowych wyjazdów w góry?

« Niezapomniany wyjazd na narty w Alpy i Dolomity: Francja, Włochy, a może Austria? Urlop w Bieszczadach – wypoczywaj tak, jak lubisz »


Turystyka - wybierz na Ceneo