Aktualności Aktualności RSS

Jak wyjechać w Alpy na narty i nie zbankrutować?

Wiele osób marzy o wyjeździe w góry, ale wiąże się to z niemałymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Istnieją pewne sposoby, dzięki którym można spełnić swoje marzenie i jednocześnie nie nadwyrężyć budżetu. Tanie i oszczędne podróżowanie jest w zasięgu ręki, dlatego warto zastosować pewne skuteczne triki.
 

Niedrogie wyjazdy na narty w Alpy? To możliwe!

Wyjazdy w Alpy na narty cieszą się dużą popularnością i to nie bez powodu, ale dla niektórych osób ceny takiej rozrywki są wręcz zniechęcające. Wycieczka nie musi być jednak bardzo kosztowna. Pierwsze oszczędności można uzyskać, decydując się na wyjazd poza sezonem. Różnice cen noclegów w sezonie potrafią być o połowę wyższe. W Alpy warto wybrać się w styczniu, omijać w ten sposób wysoki sezon. W tym okresie obiekty noclegowe mają do zaoferowania niższe ceny. Co więcej, na stokach jest mniejszy tłum. Kolejną wskazówką jest oszczędzanie na karnecie. Nie ma sensu kupować drogiego karnetu, jeśli nie będzie się w stanie w pełni wykorzystać jego możliwości, szczególnie jeśli jest się amatorem. Warto mieć na uwadze też to, że kupując karnet online, można zyskać dodatkową zniżkę. Jeśli panujemy regularne wyjazdy w Alpy, dobrym pomysłem będzie zakup karnetu sezonowego.

Gdzie jeszcze szukać oszczędności?

Podczas szukania miejsca noclegowego, powinno się mieć na uwadze atrakcje wliczone w cenę i na koszty dodatkowe. Warto też przejrzeć oferty co najmniej kilku obiektów i porównać je ze sobą, co pozwoli na wybranie tej najkorzystniejszej cenowo. Zamiast kupować drogi sprzęt narciarski, lepiej jest go wypożyczyć na miejscu, szczególnie jeśli chcemy jeździć na lepszym modelu. Inną opcją jest zakup własnego sprzętu, ale używanego zamiast nowego, co przełoży się na oszczędności sięgające do nawet 60%. Zawsze warto szukać promocji, które cyklicznie pojawiają się w ośrodkach narciarskich. W przypadku wyjazdu z dziećmi, najlepiej jest rozejrzeć się za ośrodkami, w których dzieci mogą jeździć na nartach za darmo. Jeśli jest taka możliwość, to najkorzystniej byłoby spać u znajomych. Jeśli nie, to taniej będzie poszukać pensjonatu w mniejszej miejscowości, oddalonego trochę od centrum głównego ośrodka. Oszczędzać warto też na przekąskach w schroniskach i restauracjach na stokach, których ceny są zwykle wysokie. Taniej będzie wziąć ze sobą swój własny prowiant.

Artykuł powstał we współpracy z Wyjazdy na narty w Alpy - nanarty.pl

« Biuro Turystyczne Radom – Laguna Noclegi - jak wybierać, czym się kierować? »


Turystyka - wybierz na Ceneo