Aktualności Aktualności RSS

Gdzie na krótki wyjazd wakacyjny?

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wielu Polaków ma już zarezerwowane wczasy. Jedni wybierają Polskę, inni stawiają na wakacje poza granicami naszego kraju. Jednak wciąż nie brakuje ludzi, którzy nadal nie wiedzą, gdzie wybrać się na wakacje, chociażby dlatego, że nie wiedzieli, kiedy i jak długo będzie trwać ich urlop. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji, żeby móc odpocząć przynajmniej przez kilka dni.

Spokój na wsi

Nie każdy lubi wypoczywać w kurortach i miejscowościach, gdzie turystów jest aż nadto. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że takie miejsca są atrakcyjne turystycznie i jest tam wiele atrakcji, ale nie wszyscy potrzebują wypoczynku w takiej atmosferze.

Kontrą dla wczasów w takich ośrodkach mogą być krótkie wakacje na wsi, na przykład w obiektach agroturystycznych. Obecnie znajdziemy je w niemal każdym zakątku Polski, gdzie można wypocząć w ciszy i spokoju. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wypoczynek w kwaterach agroturystycznych jest tani. Nie brakuje także atrakcji. Zdarza się nawet, że właściciele takich obiektów organizują swoim gościom najróżniejsze zajęcia (np. warsztaty z pieczenia chleba, warsztaty miodowe).

Kolejną zaletą wczasów w takim miejscu jest możliwość popróbowania lokalnych przysmaków. Mowa tutaj nie tylko o pieczywie, ale także serach, kiełbasach, miodach, a także najróżniejszych nalewkach. Wydaje się więc, że weekend lub nawet dłuższy wypoczynek w takim miejscu może być ciekawą alternatywą dla wyboru kurortu.

Hotel ze SPA

Wielu z nas lubi wypoczywać w bardziej luksusowych warunkach i nie musi ładować akumulatorów w głuchej dziczy. Dlatego, jak zawsze zresztą, doskonałym pomysłem na krótki wypad, na przykład na weekend, jest hotel SPA. Oczywiście takich obiektów jest w Polsce mnóstwo. Jedni odpoczywają regularnie w swoich ulubionych hotelach, inni natomiast stawiają na coraz to nowe obiekty i zwiedzają przy tym Polskę.

Oczywiście w przypadku krótkiego wyjazdu na 2-3 dni nie ma sensu udawać się na drugi koniec Polski. Sama podróż może być zbyt mecząca, a wypoczynek i tak będzie bardzo krótki. Lepiej wówczas postawić na obiekt zlokalizowany w swojej okolicy.

Gdzie wybrać się do hotelu ze SPA?

Jeżeli ma to być hotel ze SPA, który jest położony w centrum Polski, wydaje się, że jednym z najlepszych wyborów będzie Hotel BoniFaCio Spa&Sport Resort. Jak wskazuje nazwa, jest to hotel SPA bardzo bogaty w infrastrukturę. Na pewno narzekać nie powinni ci, którzy lubią wypoczywać aktywnie. Jest to hotel SPA z basenem, włąsną stajnią i hodowlą koników polskich, a do tego położony blisko lasu i Wkry oraz z rozbudowaną infrastrukturą sportową, zatem opcji aktywności na świeżym powietrzu jest mnóstwo.

Warto zwrócić też uwagę na położenie obiektu. Mimo iż znajduje się on zaledwie około godziny drogi od Warszawy, jest to SPA hotel w lesie. Jest on położony na 10-hektarowej polanie, a to wszystko w otoczeniu lasów. Jako że położenie jest to naprawdę niezwykłe miejsce, nie dziwi, że w hotelu są liczne przeszklenia, które pozwalają podziwiać lasy otaczające obiekt. Oczywiście bardziej aktywni mogą oddawać się spacerom, biegom, jeździe na rowerze, ale też pływać na basenie, ćwiczyć na siłowni i sali fitness, czy grać w piłkę. Dostępna jest też wypożyczalnia kajaków. Nie ulega wątpliwości, że trudno znaleźć podobne hotele SPA w Polsce, które są położone w tak malowniczej okolicy.

W ośrodku organizowane są konferencje i eventy firmowe. Jednak jest to również doskonały hotel SPA dla dwojga, idealny właśnie na krótki wypoczynek liczący sobie kilka dni. To doskonałe miejsce, żeby zrelaksować się, odpocząć i nabrać sil witalnych podczas krótkiego urlopu.

Materiał zewnętrzny

« Zalety przewozów busem do Niemiec i Holandii Efekty przeszczepu włosów: kiedy będą widoczne? »