Aktualności Aktualności RSS

Dużo podróżujesz? Rozważ zakup biletów na raty

Podróże służbowe, czy też częste prywatne wyjazdy to twój chleb powszedni? Martwią Cię wysokie kwoty, które wciąż wydajesz na bilety lotnicze, rezerwację hoteli czy inne udogodnienia, zapewniające komfortowy pobyt za granicą? Najwyższy czas pomyśleć o optymalizacji kosztów oraz zapomnieć o stresie i zamartwianiu się ciągłymi wydatkami. Z pomocą przychodzą nam biura podróży, proponujące coraz ciekawsze rozwiązania.


Zakup biletów na raty

Nawet jeśli nie mamy problemów finansowych, częste wypłacanie z konta dużych sum pieniędzy może prowadzić do pojawienia się przejściowego kryzysu. Znacznie bezpieczniej będzie zatem rozłożyć płatność w czasie, tak jak w przypadku spłacania kredytu czy raty za zakupiony sprzęt domowy. Do niedawna w przypadku podróżowania nie mieliśmy takiej możliwości. Obecnie biura podróży zaczynają współpracować z bankami, zapewniając swoim klientom atrakcyjne oferty kredytowania. W ratach możemy zapłacić za tanie latanie czy rezerwację całej wycieczki – taka opcja dostępna jest np. w biurze podróży First Class. Dodatkowo liczyć możemy na wsparcie profesjonalnych konsultantów.

Szybko i wygodnie

Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania klienci biur podróży mogą zaoszczędzić nie tylko pieniądze – tu ważny jest też czas oraz komfort, który zyskują. Wcześniej, pragnąc zapłacić za bilety lotnicze pieniędzmi uzyskanymi z kredytu, musieliśmy na własną rękę wybrać się do banku, przejść pozytywnie wszystkie procedury i ze zdobytymi pieniędzmi udać się dopiero do biura podróży czy na lotnisko. Dziś nie ma już takiej potrzeby – wystarczy, że zdecydujemy się na konkretny lot, hotel bądź wycieczkę, a formalności zostaną dopełnione niemal bez naszego udziału. Dla osób często latających samolotem czy korzystających z ofert biur podróży to prawdziwa ulga.

Programy lojalnościowe

Innym ciekawym rozwiązaniem jest korzystanie z różnego rodzaju programów lojalnościowych, prowadzonych przez konkretne linie lotnicze. Najczęściej kierowane są one do firm, jednak w przypadku osób, które dużo podróżują samolotem, również może być ono korzystne. Wybierając często przeloty jedną linią, możemy liczyć na atrakcyjne zniżki oraz przeróżne promocje. Warto też śledzić na bieżąco, jakie udogodnienia oferowane są pasażerom – możemy na przykład zapisać się na newsletter, co pozwoli być nam zawsze na bieżąco i sprawi, że żadna promocja na pewno nam nie umknie.

« Samochodem przez Europę Odkryj piękno wyspy Vis »


Turystyka - wybierz na Ceneo