Aktualności Aktualności RSS

Co warto zobaczyć w Sopocie? 5 najważniejszych atrakcji

Sopot, pięknie położone miasto nad Morzem Bałtyckim.

To jedno z trzech miast tworzących Trójmiasto. Każde z nich inne, z inną historią, położeniem i wielkością. A jednak łączy je wszystko. Trójmiasto to miejsce, gdzie zarówno historia, kultura, biznes, położenie oraz przyroda pięknie się przeplatają. Historyczny Gdańsk, uzdrowiskowy Sopot i nowoczesna Gdynia.

Co warto zobaczyć w Sopocie?

  1. Molo to najdłuższy deptak wzdłuż Morza Bałtyckiego. Część spacerowa to 511,5 metra, z czego 458 metrów wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Molo w Sopocie nosi imię Jana Pawła II. Pierwszy drewniany deptak został zbudowany w 1827 roku, który początkowo miał 31,5 metra długości i zimą był dementowany. Kogokolwiek byśmy nie spytali z czym kojarzy im się Sopot, każdy wskaże molo. To najbardziej rozpoznawalne miejsce nad Morzem. Na pomysł budowy mola wpadł francuski lekarz Jerzy Haffner. Wymyślił on również system kąpielisk i atrakcji turystycznych. Kształt dzisiejszego mola powstał w 1928 roku. W kolejnych latach było ono modernizowane. Deptak ten to najdłuższe molo spacerowe w całej Europie, składa się z dwóch części: lądowej i drewnianej. Będąc w Sopocie to obowiązkowy punkt do odwiedzenia.
  2. Opera Leśna to leśny amfiteatr, który znajduje się na powierzchni 4 ha. Obiekt został wybudowany w 1909 roku. Ma 5 047 miejsc na widowni. Na scenie opery wystąpiły gwiazdy polskiej piosenki oraz gwiazdy zagraniczne. Opera Leśna, słynie również z corocznego Sopot Festiwal, który przyciąga tłumy, aby móc na żywo przeżyć koncerty swoich ulubionych wykonawców.
  3. Park Wodny to atrakcja dla dzieci i dorosłych. W takim miejscu dzieci mogą wyszaleć się na równego rodzaju zjeżdżalniach, a dorośli mogą skorzystać ze strefy SPA. Tutaj możemy się zrelaksować podczas masażu, skorzystać z sauny. W swojej ofercie park wodny posiada różne rodzaje aktywności między innymi: aerobik wodny również dla seniorów, oraz aqua spinning czyli zajęcia, które prowadzone są na rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Zajęcia idealne dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy, zwiększyć wydajność pracy serca i płuc. Zajęcia takie pomagają zredukować cellulit. Oprócz części kąpieliskowej w parku tym funkcjonuje restauracja o nowoczesnym, dwupoziomowym, muzycznym klimacie.
  4. Trójmiejski Park Krajobrazowy to raj dla miłośników przyrody. Na większości terenu znajdują się lasy. Na terenie tego parku możemy spotkać wiele unikatowych gatunków roślin. Możemy spotkać również takie zwierzęta jak żubry, sarny, łosie, jelenie, zające, wiewiórki, borsuki czy lisy.
  5. Zakład Balneologiczny to obiekt, który ma charakter uzdrowiska i proponuje turystom kąpiele solankowe, krioterapię, kinezyterapię, balneoterapię, hydroterapię, inhalacje oraz zabiegami poprawiającymi kondycję narządu słuchu. Od 1982 roku to chroniony zabytek miasta Sopot i znajduje się niedaleko od wejścia na molo. We wnętrzu znajdują się 48 kabiny zabiegowe, w tym kabiny o podwyższonym standardzie oraz z wannami dla najmłodszych. Budynek łączy ze sobą style neorenesansowe, neobarokowe i secesyjne.

Sopot ma wiele atrakcji dla przybywających turystów. Więcej atrakcji w tym urokliwym mieście można znaleźć na stronie https://fajnepodroze.pl/co-warto-zobaczyc-w-sopocie/

Materiał zewnętrzny

« Efekty przeszczepu włosów: kiedy będą widoczne? Kraków – co warto zobaczyć w weekend? »