Aktualności Aktualności RSS

Ciekawe pomysły na zimowe ferie

Sezon zimowych ferii, odpoczynku od szkoły i wyczerpującego pierwszego semestru zbliża się nieuchronnie. To czas, na który czekamy wszyscy, ale przede wszystkim dzieci. Perspektywa dwóch tygodni bez szkoły, beztroskich zabaw i, oby, śnieżnych dni napawa optymizmem i radością. Warto wcześniej zadbać o plany na ten czas, tak, by móc wykorzystać jak najlepiej i jak najpełniej wolne dni.

Również rodzice, o ile tylko obowiązki i praca pozwolą im na to, powinni wygospodarować choć kilka dodatkowych dni, aby mogli spędzić więcej czasu z dziećmi i poświęcić im większą uwagę. To niesamowicie istotne, by poświęcać dzieciom wolny czas i interesować się ich smutkami i radościami. Jak i gdzie najlepiej spędzić rodzinne ferie?

Opcji do wyboru jest mnóstwo, począwszy od wyjazdów w góry, na których poszaleć można do woli na nartach i uprawiając inne zimowe sporty, poprzez wspólny wyjazd w każdy inny zakątek Polski – niezwykle magicznie zimą wygląda… morze! Długie spacery po plaży i zwiedzanie nadmorskich miejscowości doskonale wypełnią dni zimowych ferii. Rodzinne ferie w wersji ekonomicznej, choć wcale nie mniej atrakcyjnej to także wyjazd na wieś. Z pewnością każdy z nas ma rodzinę lub znajomych mieszkających z dala od miejskiego zgiełku- zimowy urlop być może będzie można spędzić właśnie na wsi spokojnej, wsi wesołej? Bliskość natury, czyste powietrze i długie spacery pomogą zbudować rodzinne relacje, a dzieciaki będą miały niesamowitą okazję, by wyszaleć się na łonie natury. Zorganizowanie zimowego kuligu lub spaceru po lesie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jeżeli natomiast ferie zimowe przyjdzie spędzić nam i naszym dzieciom w mieście, wcale nie musi oznaczać to bezsensownego tkwienia przed komputerem we własnych czterech ścianach. Miejskie ośrodki kultury i inne organizacje każdego roku przygotowują bogatą ofertę zimowych półkolonii, na których dzieci mogą nauczyć się nowych umiejętności i spędzić czas z rówieśnikami. Ferie to doskonały czas dla starszych dzieci, by skorzystać z oferty intensywnego kursu językowego lub nauki tańca!

Jeżeli natomiast rodzice nie mogą spędzić ferii wspólnie z dziećmi z powodu swojej pracy i zadań, mogą wysłać dzieci na kolonie zimowe. Taki wyjazd z pewnością poszerzy ich horyzonty, zahartuje, nauczy samodzielności. Takie wyjazdy są organizowane w różne krańce Polski, a także Europy i są okazją np. do poćwiczenia jazdy na nartach czy snowboardzie. Wykwalifikowana kadra opiekunów z pewnością dopilnuje dzieci i zorganizuje im ciekawie czas. Jeżeli ktoś z dorosłych zastanawia się nad podjęciem się zadania bycia opiekunem na takich wycieczkach lub koloniach, powinien przede wszystkim ukończyć kurs kierownika wycieczki. Dopiero po otrzymaniu odpowiednich uprawnień będzie mógł podjąć zatrudnienie w ośrodkach wczasowych, biurach podróży czy innych ośrodkach turystycznych.

 

 

 

« Wróć zobacz więcej aktualności »