Aktualności Aktualności RSS

3 sprawdzone metody na tańsze podróże!

Zagraniczne podróże stają się z roku na rok coraz bardziej dostępne, lecz mimo to zawsze warto poszukać dodatkowych sposobów na obniżenie kosztów wycieczek - w tym artykule pokażemy 3 skuteczne i naprawdę pomocne!

Rosnąca oferta niedrogich lotów do wielu zagranicznych miejscowości sprawia, że w każdym z nas rośnie potrzeba zwiedzenia zarówno dalszych, jak i bliższych zakątków naszego globu. W tym artykule postaramy się przybliżyć 3 nieoczywiste, a na pewno pomocne możliwości ograniczenia kosztów podróży - zaczynajmy!

1) Karty kredytowe banków we współpracy z liniami lotniczymi

W wielu krajach banki kooperują z liniami lotniczymi przy wydawaniu kart kredytowych - użytkownicy takich kart zyskują zwykle dodatkowe benefity w swoich liniach lotniczych, a banki dodatkowe źródło sprzedaży kart w postaci przewoźników. W Polsce w tym modelu znajdziemy karty kredytowe oferuje mBank oraz Raiffeisen. W przypadku tego pierwszego, wyrobienie karty oraz realizowanie nią płatności daje nam mile premiowe w systemie Miles & More, do którego należy między innymi polski narodowy przewoźnik PLL LOT. W ofercie znajdują się dwa rodzaje kart, które w zależności od wielkości dokonywanych transakcji są darmowe i dają określoną liczbę mil za każdą wydaną złotówkę. Otrzymane w ten sposób mile można wydać na bilety lotnicze - warto pamiętać, że przy wydawaniu mil również można trafić na ciekawe promocje, takie jak na przykład NajMilszy Poniedziałek. 

Drugą ciekawą ofertą kartową jest karta kredytowa Wizz Air oferowana przez Raiffeisen. Oprócz programu analogicznego do wspomnianej wcześniej karty (przy każdej płatności kartą Wizz Air dostajemy punkty, które można wymieniać bezpośrednio na bilety lub usługi dodatkowe), dostajemy darmowy akces do programu Wizz Air Discount Club w formie grupowej. Oznacza to, że oszczędzamy 230 PLN rocznie na programie Wizz Air, który gwarantuje swoim członkom lepsze ceny biletów (zwykle o 45 PLN) oraz tańsze usługi dodatkowe, jak na przykład bagaż rejestrowany. Dzięki temu mając tę kartę oszczędzamy podwójnie - mamy za darmo tańsze bilety oraz punkty na ich realizację.

To co ważne, kartę kredytową w każdym z tych banków możemy założyć bez otwierania konta - warto jednak pamiętać o minimalnym rocznym obrocie jaki należy wyrobić kartą, aby uniknąć dodatkowych opłat. Obrót ten możemy sobie jednak zapewnić, kupując kolejne bilety na podróże!

2) Rezerwacja noclegów za pośrednictwem Wizz Air

Porównywarki cen noclegów i agregatory ofert takie jak Booking.com są znane każdemu kto zaczyna poszukiwanie korzystnej oferty noclegu w internecie. Zalety korzystania z tej konkretnej wyszukiwarki możemy powiększyć o jeszcze jedną, zapewnianą przez linie lotnicze Wizz Air. Na swojej stronie internetowej oferują one możliwość rezerwowania noclegu poprzez właśnie Booking.com dając przy tym 10% wartości zarezerwowanego noclegu w postaci punktów do wydania na bilety! Oznacza to, że przy rezerwacji noclegu za na przykład 400 PLN, 40 PLN wraca na nasze konto Wizz Air. Warto tutaj podkreślić, że ceny w Booking.com za pośrednictwem strony Wizz Air są dokładnie takie same, jak przy wejściu bezpośrednim oraz obowiązują inne zniżki Booking, jak na przykład program Genius.

3) Tania wymiana walut

Konwersja na obce waluty potrafi znacząco podnieść koszty nawet najbardziej oszczędnego wyjazdu. Warto tutaj zacząć od faktu, że płatności kartą podpiętą do konta w PLN są bardzo często niezwykle drogie - zwłaszcza jeśli walutą transakcji nie jest euro lub dolar. Zwłaszcza w egzotycznych krajach warto pozostać przy gotówce - unikniemy kosztownych przewalutowań lub prowizji za wypłaty z bankomatu. Pytaniem pozostaje jak pozyskać taką walutę jak na przykład tajskie bahty. Możemy w tym wypadku skorzystać z usługi waluta z dostawą do domu wprowadzoną przez firmę Tavex. Za pośrednictwem formularza można zamówić dowolną z dostępnych w ofercie 50 walut (nawet takich jak z Peru czy Azerbejdżanu) i następnego dnia cieszyć się gotówką na wyjazd. Generalnie kursy na większość walut egzotycznych są bardzo dobre, do miejsc takich jak wspomniane Peru z reguły bardziej opłaca się zakupić lokalną walutę na pierwsze 2-3 dni, a na resztę wyjazdu zakupić dolary lub euro, które wymienimy na miejscu.

Oczywiście oprócz tego jest wiele innych metod na ograniczenie kosztów swojego wyjazdu - między innymi wyszukiwarki korzystnych ofert, takie jak Fly4Free czy też porównywarki cen biletów jak Google Flights. Powyższe metody wydają się jednak nieoczywiste i zachęcamy do podzielenia się swoimi sposobami na oszczędności!

 

« Wróć zobacz więcej aktualności »