Aktualności Aktualności RSS

Ubezpieczenie turystyczne to gwarancja bezpiecznej podróży

Ubezpieczenie turystyczne potrzebne jest nie tylko na kosztowne i długie wczasy za granicą. Nie ważne czy jesteś tysiąc pięćset czy trzysta kilometrów od swojego domu.

Nigdy nie wiesz przecież, co może się przytrafić podczas wyjazdu. Jak wynika z tegorocznych badań, nawet mniej niż połowa Polaków wykupuje polisę turystyczną. Zdecydowanie częściej ubezpieczamy się na podróż zagraniczną, na przykład do krajów tropikalnych. Niestety, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego pozostawiamy na ostatnio chwilę. Z tego względu, często wybieramy niedopasowane do naszej podróży pakiety. Co więcej, podstawowe ubezpieczenie NFZ nie zagwarantuje ochrony przed nieszczęśliwym wypadkiem, assistance czy odpowiedzialnością cywilną. Dlaczego powinniśmy się ubezpieczać i to nie tylko podczas zagranicznego wyjazdu?

1. Nie stracisz wszystkich pieniędzy jeśli będziesz musiał odwołać swój wyjazd

Nawet najlepiej zaplanowane i zorganizowane podróże zostają czasami anulowane. Może zaistnieć sytuacja, na skutek której będziesz musiał odwołać swój wyjazd. Przyczyny mogą być zupełnie od ciebie niezależne. Nagła choroba twoja czy twoich bliskich? Powinieneś być przygotowany na każdą ewentualność. Zarządca hotelu czy przewoźnik samolotowy ma pełne prawo do potrącenia kwoty. Z tego względu, tracisz pieniądze, które dzięki odpowiedniemu wariantowi polisy turystycznej mógłbyś przecież zachować.

2. Podczas twoich wakacji może przydarzyć ci się wypadek

Firmy ubezpieczeniowe otrzymują bardzo wiele zgłoszeń od swoich klientów przebywających na wczasach. Złamana noga, ręka, udar, zawał serca czy silne zatrucie pokarmowe. Jeżeli jesteś ubezpieczony wystarczy jak zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela, który pomoże ci jak najszybciej znaleźć najbliższą placówkę medyczną. Co ważne, ominiesz ogromne koszty leczenia, które bez polisy opłaciłbyś z własnej kieszeni.

3. Karta EKUZ ci nie wystarczy

Niestety z kartą EKUZ nie będziesz mógł skorzystać ze wszystkich świadczeń medycznych. Możesz jedynie w sytuacji nagłego wypadku udać się do placówki medycznej, która działa w ramach systemu publicznego. Wyobraź sobie, że w wyniku zarażenia groźną bakterią musisz jak najszybciej udać się do lekarza. Najbliższa placówka publiczna może być oddalona nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca twojego noclegu. Także w przypadku nieszczęśliwego wypadku, na przykład kontuzji, karta EKUZ nie zagwarantuje ci bezpłatnej pomocy.

4. Nawet najbardziej zorganizowany podróżnik może czasem potrzebować pomocy

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których pomoc ze strony ubezpieczyciela jest nawet konieczna. Możemy zgubić paszport, dowód, ktoś może ukraść nam portfel lub bagaż, w którym mieliśmy cenne i niezbędne przedmioty. Wybierając pakiet ubezpieczenia warto wybrać także taki, którego zakres będzie obejmował ubezpieczenie w razie kradzieży lub zgubienia bagażu lub innych wartościowych przedmiotów.

Nie ważne dokąd. Nie ważne jak daleko

Gwarancją udanej podróży jest przede wszystkim ubezpieczenie turystyczne. Wybierając się na urlop czy nawet kilkudniowy wyjazd do polskiego miasta, powinniśmy mieć zawsze wykupioną polisę turystyczną (np. ubezpieczenie turystyczne SINGAL IDUNA). Wszyscy wiemy, jak nieprzewidywalne w życiu są sytuacje, także i te nieszczęśliwe. Jedyne, co możemy zrobić to próbować im jak najskuteczniej zapobiec, na przykład wykupując ubezpieczenie turystyczne na czas naszej podróży.

« Taksówka po Warszawie: czy to się opłaca? Miasta turystyczne na Mazurach — Giżycko »


Turystyka - wybierz na Ceneo