Aktualności Aktualności RSS

Teneryfa: które kurorty sprzyjają rodzinnej turystyce?

Najpopularniejsza ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, promowana jest przede wszystkim jako wymarzone miejsce na rodzinne wakacje. W których kurortach Teneryfy podróżujące rodziny mogą liczyć na najlepsze warunki?

 

Jak zaplanować rodzinny wypoczynek na Teneryfie?

 

Na tych, którzy chcą wybrać się na Teneryfę z dziećmi, czeka wiele wspaniałych ofert wypoczynku. Piękne plaże i kurorty nastawione na turystykę rodzinną spotkać tu można niemal na każdym kroku. Dzięki takim portalom turystycznym, jak www.swiatwypoczynku.pl, każdy może znaleźć idealne miejsce na rodzinne wczasy. Sprawdzone ofertysprawiają, że hotele z basenami i atrakcjami dla dzieci można znaleźć bez problemów. Kuszą też promocje, dzięki którym wakacje nad morzem z dzieckiem można spędzić w przystępnej cenie. Jakie atrakcje dla najmłodszych czekają jeszcze na Teneryfie?

 

Teneryfa: dokąd warto się wybrać z dzieckiem?

 

Dla odwiedzających Wyspy Kanaryjskie z dziećmi, Teneryfa jest najlepszą propozycją. Tu można spędzić wspaniałe wakacje nad ciepłym morzem w renomowanych kurortach oraz skorzystać z szerokiej oferty parków wodnych oraz rodzinnych parków rozrywki. Wyjazd do Loro Parku, udział w wycieczkowym rejsie statkiem pirackim oraz wizyta w wulkanicznej Jaskini Wiatrów z pewnością uatrakcyjnią wypoczynek na wyspie. Wiele atrakcji czeka też w miejscowościach letniskowych, które idealnie spełniają oczekiwania osób chcących spędzić rodzinne wczasy na Teneryfie. Które z nich cieszą się największym uznaniem?

Ładna pogoda oraz piaszczyste plaże, w pobliżu których czekają komfortowe hotele z pokojami rodzinnymi i basenami, to wielka zaleta Los Cristianos. Dla osób szukających bardziej kameralnego kurortu, dobrym miejscem na rodzinne wakacje może się okazać wioska Los Gigantes. Malownicze klifowe wybrzeże oraz szeroka oferta dla miłośników sportów wodnych to zalety, dzięki którym stała się ona cenionym letniskiem. Dla odwiedzających Teneryfę z dziećmi miejscem doskonałym jest też Puerto de la Cruz – miejscowość znajdująca się w pobliżu kolonialnego miasteczka La Orotava, z czekającymi w okolicy parkami tematycznymi. Tym najsłynniejszym jest Loro Parque, znany głównie dzięki kolorowym papugom i lwom morskim. Bananera El Guanche, pobliska plantacja bananowców oraz Jardín Botánico, jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w całej Hiszpanii to kolejne atrakcje, które pozwalają urozmaicić rodzinny wypoczynek w tej części wyspy.

 

Wulkaniczna sceneria, ładna pogoda i piękne plaże to naturalne walory Teneryfy. Liczne atrakcje dla dzieci i ich rodziców sprawiają, że na tej hiszpańskiej wyspie każdy może wypocząć w komfortowych warunkach i w ciekawy sposób spędzić czas. Tutaj zwiedzanie okolicy z wypoczynkiem na plaży można pogodzić bez problemów, a coraz dłuższa lista atrakcji i hoteli przyjaznych rodzinom czyni z tej wyspy istny raj dla podróżujących rodzin.

 

« Rejsy wakacyjne – czyli wygody podróży Turyści nad polskim morzem - kogo spotkasz w drodze na plażę? »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo