Aktualności Aktualności RSS

Spędź weekend w Warszawie

Warszawa jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Kryje w sobie wiele zabytków i atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć.

Warszawa uchodzi za główny polski ośrodek kultury i nauki. W mieście znajdują się m.in.: Opera Teatr Wielki, Filharmonia Narodowa i liczne teatry dramatyczne. Warszawa jest też miejscem, gdzie odbywają się różne prestiżowe imprezy kulturalne, w tym Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Jamboree”, Warszawskie Spotkania Teatralne oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”.

 

Co warto zobaczyć?

Będąc w Warszawie warto zobaczyć Zespół Starego i Nowego Miasta, który został zrekonstruowany po II wojnie światowej. Wizytówką miasta jest wielokrotnie przebudowywany Zamek Królewski oraz majestatyczna kolumna Zygmunta III Wazy. W Warszawie znajdują się również liczne zabytki sakralne, w tym między innymi Kościół jezuitów NMP Łaskawej z barokowymi nagrobkami oraz Kościół Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście. Będąc w Warszawie warto zobaczyć także fragmenty średniowiecznych murów obronnych z barbakanem, pomnik Syrenki na ul. Marszałkowskiej oraz kamienice na Rynku Starego Miasta.

 

Nocleg

Planując weekendowy wyjazd do Warszawy warto wcześniej zarezerwować nocleg. BEST WESTERN Hotel Portos umożliwia dokonanie rezerwacji za pośrednictwem Internetu pod adresem www.bwportos.plOferta pokoi obejmuje trzy standardy, a dokładniej mówiąc Lux, Premium Lux i Studio. Wszystkie 225 pokoi zostało urządzonych w estetyczny i funkcjonalny sposób. Różnią się one głównie pod względem wyposażenia. W każdym pokoju znajduje się telewizor LCD, telefon i suszarka do włosów. Poza tym, Goście mogą korzystać z bezpłatnego łącza internetowego. Pokoje Premium Lux zostały dodatkowo wyposażone w zestaw do parzenia kawy i herbaty, pantofle do kąpieli i podstawkę pod laptopa. Hotel został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Gdzie zjeść?

W BEST WESTERN Hotel Portos znajduje się restauracja serwująca dania tradycyjnej i współczesnej kuchni. Śniadania w formie bufetu są serwowane między godziną 6.30 a 10.30. Bufet obejmuje szereg przysmaków podawanych na ciepło i na zimno oraz napoje. Wystrój hotelowej restauracji nawiązuje do paryskiego stylu. Restauracja przygotowała też atrakcyjne menu specjalnie dla dzieci. W hotelu działa również bar, który serwuje drinki i napoje od 14:00 do 24:00.

 

Więcej informacji na temat BEST WESTERN Hotel Portos oraz ciekawych wydarzeń odbywających się aktualnie w stolicy można znaleźć na blogu hotelowym, dostępnym pod adresem blog.bwportos.pl.

« Organizacja konferencji w Warszawie Stomatolog na problemy z chrapaniem »


Polecane
Turystyka - wybierz na Ceneo