Aktualności Aktualności RSS

Decydujesz się na wypoczynek w Trójmieście? Poznaj najciekawsze imprezy!

Trójmiasto jest miejscem szczególnym. To nie tylko dostęp do morza, to również spory kawałek historii związanej z Gdańskiej. Mało tego – przyjeżdżając tu masz okazję uczestniczyć w jednym z licznych wydarzeń kulturalnych, jakie co roku się tu odbywają!
 

Mnogość eventów

Trudno wymienić wszystkie festiwale i ciekawe wydarzenia, jakie odbywają się w tym regionie. Warto jednak wymienić kilka z nich, by zobrazować jak bardzo Gdańsk, Gdynia i Sopot tętnią życiem – i jak bardzo nadają się na spędzenie tutaj choćby krótkiego urlopu. I to w każdej porze roku!

Dlaczego o nich piszemy? Bo choć wczasy w dowolnym z wymienionych miast same w sobie są ciekawe, warto rezerwować pokoje lub apartamenty wypoczynkowe w terminach, które przy okazji pozwolą nam skorzystać z którejś z tych imprez.

Festiwal Muzyki Organowej

Letnie koncerty odbywające się w ramach tego festiwalu odbywają się w gdańskiej Oliwie od kilkudziesięciu lat i słyną na całą Polskę, a nawet Europę. Każdego lata można usłyszeć wspaniałą muzykę z górnej półki. Nie są to koncerty dla każdego, ale z pewnością jest czymś ciekawym dla osób o bardziej wyszukanym guście.

Open’er Festival

To jedno z dwóch największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku w lipcu ściąga dziesiątki tysięcy fanów z Polski i z zagranicy. Miejsce noclegowe zazwyczaj zarezerwowane są już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, zarówno gdy chodzi o pokoje gościnne, jak i o apartamenty na wynajem (bez względu na to, czy ich lokalizacją będzie Gdańsk, Gdynia, czy Sopot).

Baltic Sail Gdańsk

Ta impreza ma zupełnie inny charakter. To Międzynarodowy Zlot Żaglowców, w trakcie którego poruszone zostanie serce każdego miłośnika morskich przygód. Idealna okazja, by podziwiać najpiękniejsze żaglowce świata!

Sylwester i... Noworoczna Kąpiel Morsów

wiele osób uwielbia spędzać sylwestrową imprezę w dużych, przepełnionych kulturą miastach. A co gdyby dodatkowo było to miasto nad morzem? Trójmiasto jest idealne do tego celu! Co więcej, osoby ceniące aktywny tryb życia mogą przy okazji dołączyć do corocznego zlotu „morsów” i zażyć noworocznej kąpieli w lodowatym Bałtyku. Taki początek roku to naprawdę coś!

FETA – Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych

Pozycja nie do przegapienia dla miłośników kultury. Coroczne kilkudniowe święto teatrów wspaniale urozmaica urlop spędzany nad morzem. Zwłaszcza, że wystawiane spektakle potrafią naprawdę mocno poruszyć wyobraźnią i zaskoczyć swych widzów.

Gdzie szukać noclegu?

Najpopularniejszą opcją wydają się pokoje wynajmowane turystom. Najpopularniejszą, jednak niekoniecznie najlepszą. Jeśli szukasz pełnej wygody, sprawdź ofertę wynajmu na apartamenty Gdańsk ma ich naprawdę sporo (można ich szukać m.in. na stronie www.dhapartamenty.pl), a zyskasz pewność co do standardu miejsca, w którym będziesz wypoczywać.

« Wakacje w... Polsce? Nowy trend w biurach podróży Jaki rodzaj wypoczynku wybrać? »